Mobil

Samsung 2023 mali raporlarını açıkladı! Durum hiç iyi değil!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2023 yılının ilk çeyreğine ait mali raporlarını açıkladı. Raporlara göre durum hiç iç açıcı değil.

Samsung 2023 mali raporlarını açıkladı! Durum hiç iyi değil!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2023'ün ilk çeyrek mali raporlarını açıkladı. Rapora göre, şirketin akıllı telefon satışlarındaki kârı arttırmış olsa da, genel mali performansı bir önceki yıla kıyasla oldukça düşük kaldı. Kârlılık seviyesi yüzde 95 oranında azalan şirket, ilk çeyrekte 478 milyon dolarlık kârdan zarar etti.

Samsung'un ilk çeyrek mali raporu, özellikle yüksek teknoloji sektöründeki yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyordu. Samsung, bu dönemde elde ettiği kârla birlikte, özellikle akıllı telefon sektöründeki kârlılık seviyesini yüzde 3 arttırmış oldu. Ancak genel mali performansı, bir önceki senenin aynı dönemine kıyasla oldukça düşük kaldı. Şirketin maliyetleri artarken, gelirleri ise düşüş gösterdi.

Samsung 2023 mali raporlarını açıkladı! Durum hiç iyi değil!

Samsung'un düşük mali performansı, bazı uzmanlar tarafından küresel ekonomik durgunluk ve tedarik zinciri sorunlarına bağlanıyor. Özellikle küresel çapta yaşanan mikroçip kıtlığı ve tedarik zincirindeki zorluklar, Samsung gibi teknoloji devlerini olumsuz etkiledi. Ancak Samsung, bu zorluklarla başa çıkabilme adına üretim süreçlerindeki verimliliği arttırmak için çalışmalar yaptığını açıkladı.

Samsung, ayrıca, yeni nesil teknolojilerde liderliğini korumak adına ciddi yatırımlar yapmayı sürdürüyor. Şirket, özellikle yapay zeka ve katlanabilir ekran teknolojilerinde önemli çalışmalar yürütüyor. Samsung'un bu yatırımları, gelecekte şirketin mali performansını olumlu yönde etkileyecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Mustafa VuraL
Amiral gemisi alamıyorsunuz diye çöp deyip boş yapmayın sizin o çançinçon markalarınızdan fersah fersah daha kalitelidir Samsung. Apple ile kapisan firmayı Çinliler ile mi kiyasliyorsunuz teknoloji cahilleri sizi.
Cevapla
Mehmet
Xiomi güzel telefon Samsung çöp tür kullanılmaz
Cevapla
Ayhan
Samsung marka tel kullanıyom donma kasma yapıypr telefon alalı 1 hafta okdu bidaha samsung marka telefon almam başa dert bu marka. Çöp marka
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.