Mobil

Samsung ABD'li rakibi Apple'ı tahttan indirdi

Akıllı telefon pazarında çoğu zaman liderliği elinde tutan dünyanın en değerli teknoloji şirketi Apple Samsung'un gerisinde kaldı.

Samsung ABD'li rakibi Apple'ı tahttan indirdi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Amerika pazarında Apple'ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'larından daha fazla satmayı başarmış durumda. Firma bunu yeni Galaxy S7 serisine olan yüksek talebe borçlu.

Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini piyasaya sürdüğü günden beri istediği satışı yakalayamadı. Bu haber kullanıcıları ve Apple'ı üzmüş olsada ne yazık ki gerçek bu şekilde.

Yapılan araştırmaya göre ülkede müşterilerin yüzde 16'sı Galaxy S7 veya S7 Edge'i tercih ediyor. Onu yüzde 14.6 ile iPhone 6S ve iPhone 6S Plus müşterileri takip ediyor. Yani Samsung ve Apple ABD'de pazarın yüzde 30'una hakim durumda.

Sonuçlar her ne kadar birbirine yakın görünse de Galaxy S7 veya S7 Edge modellerinin iPhone 6S'lerden yaklaşık 6 ay sonra piyasaya çıkmış olduğunu unutmamak gerek.

Ayrıca Samsung ve Apple karşılaşmasında ise ABD genelinde Mayıs 2016 bitimiyle Samsung liderliğini koruyor. Samsung akıllı telefon pazarında yüzde 37 ile dururken, Apple Samsung'a karşı pazarın yüzde 29'unu elinde tutuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.