Mobil

Samsung akıllı gözlük üzerinde çalışıyor

Samsung, Google Glass'dan daha iyi özelliklere sahip olacak bir akıllı gözlük üzerinde çalışıyor.


Birkaç yıldan beri söylentiler, Samsung'un akıllı gözlük üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. İlk olarak 2014'te, Güney Kore'de "Gear Blink" adı ile bu iddia ortaya atılmıştı. O sırada bir akıllı telefonla eşleştirilebilen akıllı kontakt lens olarak piyasaya çıkacağı öngörülüyordu. Şirket, son zamanlarda, akıllı gözlüğe ait olduğu iddia edilen yeni bir “logo” ile gündemde.

Samsung’un, dört yıldan fazla bir süredir kendi akıllı gözlüklerini Google Glass'a benzer hale getirebileceği yönünde söylentiler dolaşıyor . Bazı raporlarda, Gear Glass'ın, Google Glass'dan daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı söylenebilir. Şirket bugüne kadar böyle bir cihazı piyasaya sürmedi ancak şu anda Samsung akıllı gözlükleri için umut olabileceğini düşündüren yeni bir logo ticari markası ortaya çıktı.

Samsung'un giyilebilir akıllı gözlük teknolojileri ve özellikleri hakkında tonlarca patenti var. Bu patentlere dayanarak, iki yıl önce Samsung'un akıllı gözlüklerinin, Google Glass'ın sunduğundan daha iyi özelliklere sahip olacağı söylenmişti. Şirket halen tüm bu patentlere sahip ve bu teknolojilerin bazılarını daha da geliştirmiş olabilir. Samsung, giyilebilir akıllı gözlük başlatma planlarını açıklamadı ancak, mevcut ürünlerinden herhangi birine uymayan oldukça ilginç bir ticari marka aldı.

Ticari marka dosyasının açıklaması, "Akıllı gözlük" için kullanılabileceğini ortaya koyuyor. Görüntü yakalama / işleme / görüntüleme için bir kamera / bilgisayar / ekrandan oluşan bilgisayarlı görme asistanı gözlük, görme yardımlı gözlüklerin analiz edilmesi ve konfigürasyonu için bilgisayar donanımı gibi açıklamalar mevcut.

Dosyalama, görme yardımından çok kez bahsediyor ancak, bu ürün eğer gerçekse, Gear ailesi altında sadece normal bir giyilebilir ürün olarak da konumlandırılmış olabilir.

Yorumlar
Matrix
Göz Doktoru olmak varmış İnsanların Gözlerinin feri söndü nerdeyse bilgisayar tablet lcd tv cep telefonu 3d sinema filim sanal gerceklik gözlügü şimdide akıllı gözlük ama gözler nasıl duzelcek bilen yok lazer diyorlar göz doktorlarının hepsi gözlüklü göz doktorları gözlük kullanıyor ama millete lazer öneriyorlar gözler hep bozuldu milletin ilerki nesiller gözlüklü olcak hep işin en kötüsüde bu teknolojik aletleri hepimiz kullanıyoruz kurtulamıyoz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.