Mobil

Samsung , Akıllı Telefon Pazarında Liderliğini Sürdürüyor

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Samsung, her geçen gün bu pazardaki üstünlüğünü devam ettiriyor


Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Samsung, her geçen gün bu pazardaki üstünlüğünü devam ettiriyor.  Deloitte tarafından yapılan bir araştırma, Kore merkezli firmanın Hollanda pazarında ciddi bir üstünlük kurduğunu ortaya çıkarttı.

1447689092_samsung-pazar.jpg

Samsung , Akıllı Telefon Pazarında Liderliğini Sürdürüyor

Deloitte tarafından Hollanda'da yapılan araştırma, Kore merkezli akıllı telefon üreticisinin bu ülkede ciddi bir pazar payı elde ettiğini ortaya çıkarttı. %40.5 gibi bir pazar payına sahip olan Samsung'u, %23 ile Apple takp ederken, %10 gibi bir dilim ise Nokia markasına ait. HTC'nin sahip olduğu pay %5.3 olarak belirlenirken, Sony'nin %4.4 ve son olarak Huawei firmasının %3.8 gibi bir paya sahip olduğu belirtiliyor.

Samsung'un bu başarısının ardında son dönemde pazara sunduğu Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ gibi modellerin olduğunu düşünebiliriz. Mart ayından sonra satılması beklenen Galaxy S7 modeli de firmanın bu başarısını sürdürmesini sağlayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.