Mobil

Samsung, AMOLED ekranı tabletlerde kullanacak!

Samsung önümüzdeki yıldan itibaren AMOLED erkana sahip daha fazla tablet duyurusu gerçekleştirecek.


Son yıllarda AMOLED ekran üretiminde önemli bir mesafe kaydeden Samsung, son olarak Galaxy Note 3 modelinde sunduğu 5.7-inçlik Full HD AMOLED ekran ile parlaklık noktasında ve beyaz renk gösterimi noktasında LCD ekranlar ile yarışır bir hale geldi.

AMOLED ekranı üst seviye akıllı telefonların yanı sıra 2011 yılında 7.7-inçlik Galaxy Tab modelinde tüketicilere sunan Samsung, Analist Günü etkinliğinde gelecek yıldan itibaren AMOLED ekranın tablet sektöründe daha fazla kullanılacağı bilgisini verdi.

1383806070_galaxy-tab-7.7-product-image-lead-1314834951.jpg

Güney Koreli üretici akıllı telefon platformunda %32'lik pazar payı ile sektörün lideri konumunda olmasına rağmen aynı başarıyı henüz tablet kategorisinde sağlamış değil. Önümüzdeki yıldan itibaren daha agresif bir rekabet ortamı adına tabletlerde 16MP çözünürlüklü kamera kullanması beklenen Samsung'un yine AMOLED ekranlı tabletlerle piyasada fark oluşturması bekleniyor.

2014 yılında donanım tarafında sağlanacak gelişmelerle birlikte tablet sektöründe yaşanacak rekabet bir hayli ilgi çekeceğe benziyor.

Editör Notu: Android tablet platformu her geçen gün varlığı daha fazla hissettirse de, tabletler için optimize edilen uygulama sayısı hala iOS'un bir hayli gerisinde. Bu sebeple yazılım tarafında geliştirmelerin yapılması daha büyük önem arz ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.