Mobil

Samsung: Android 5.0 Lollipop güncellemesini hızlandırın

Güncellemeleri genel itibariyle daha geç dağıtan taşıyıcılara Samsung'dan hızlandırın talimatı geldi.

Samsung: Android 5.0 Lollipop güncellemesini hızlandırın

Google’ın Android kaynak kodlarını yayınlamasının ardından üreticilerin söz konusu kodları kendi arayüzlerine uyarlaması aylar süren bir zamana yayılabilir. Genelde üreticiler Google’dan yaklaşık iki ya da üç ay sonra güncelleme dağıtımını başlatıyor. Android 5.0 Lollipop’ta da bunu gördük.

Söz konusu taşıyıcılar olduğunda ise durum daha da farklı. Taşıyıcılar üretici firmanın güncelleme dağıtmasını bekliyor. Sonrasında kendi uygulama ve hizmetlerini yazılıma dahil ediyor. Bu işlemler de eklendiğinde güncelleme süreci daha da uzayabiliyor. 

Samsung tam da bu noktada Amerikalı taşıyıcılardan güncelleme sürecini hızlandırmalarını istiyor. Güney Koreli üretici Galaxy S5 için Android 5.0 güncellemesini Avrupa’da birçok ülkede başlattı ve güncelleme henüz Amerika kıtasında başlamış değil. Samsung’un taşıyıcılardan talebi elbette sadece Galaxy S5’i kapsamıyor. Şirket ilerleyen dönemlerde Galaxy Note 4, Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 için de Android 5.0 dağıtımına başlayacak.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.