Mobil

Samsung, Android 6.0 Güncellemesinde Sorun Yaşıyor

Samsung henüz hiçbir telefonu için Android 6.0 güncellemesini yaygın bir şekilde dağıtıma sunabilmiş değil.


Google yaklaşık iki ay sonra Android’in bir sonraki sürümü olan Android N sürümünü tanıtacak, fakat aylar geçmesine karşın ekosisteminin %99’u henüz Android M (Android 6.0) ile tanıtışabilmiş değil. Google cephesinde işler yolunda görünüyor, zira arama motoru devi Nexus cihazlar için güncellemeleri takır takır yayınlıyor. Son olarak mart ayı güvenlik güncellemesinin de hazır olduğu ve kısa süre içerisinde dağıtıma sunulacağı bilgisi verildi.

Diğer tarafta birçok üretici Android 6.0 güncellemesinde sorun yaşıyor. Bu durumu daha önce LG ve Sony cephesinde gördük. Gelen haberler Samsung’un da güncelleme dağıtımı noktasında sorunlar yaşadığını gösteriyor. SamMobile sitesi kısa süre önce Güney Koreli şirketin Galaxy Note 5 Android 6.0 güncellemesini hızlı pil tüketimi, Gear VR uyumsuzluğu ve irili ufaklı bazı sorunlar nedeniyle bir süre geciktireceğini duyurdu. Güncelleme zaten şu ana dek sadece Kamboçya ve Irak’ta yayınlandı.

1457160209_samsung-android-6-guncellemesi.jpg

Son olarak Kanadalı operatör Telus da Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge+ için Android 6.0 güncellemesinin bir hafta ertelendiğini duyurdu. Her iki telefon için güncelleme 13 Mart tarihinde dağıtıma sunulacak. Operatör, Galaxy S6 edge içinse güncellemeyi mart sonunda yayınlayacak.

Samsung gibi Sony ve LG de sancılı bir güncelleme süreci geçiriyor. Sony birkaç aydır devam eden beta sürecinin henüz tamamlamış değil. Sadece Japonya’da Xperia Z5 serisi modeller için operatör bazlı bir güncelleme dağıtımı gerçekleşti. LG ise G4’te yaşadığı sancılı süreci tamamlamak üzere. V10, G3 ve diğer modeller Android 6.0 güncellemesi için gün saymaya devam ediyor.


 
                                                            
                                                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.