Mobil

Samsung, Android 7.1'in testlerine başladı

Samsung'un, Android 7.1 Nougat sürümünün testlerine başladığı ortaya çıktı. Peki, ilk etapta Android 7.1 güncellemesini hangi Galaxy cihazına gelecek?

Samsung, Android 7.1'in testlerine başladı

Samsung'un çiçeği burnunda amiral gemisi ve Galaxy S8+ modelleri kutusundan Android 7.0 Nougat sürümü ile çıkıyordu. Google'ın güncel Android sürümü 7.1 Nougat olmasına rağmen yeni telefonların bir önceki sürümü kullanıyor olması biraz hayal kırıklığı yaratmıştı.

Ancak aktarılan son bilgilere göre Samsung, Android 7.1 Nougat için kolları sıvamış durumda. Sızıntılara göre; Samsung Health ve Samsung Game Tuner'ın en son güncellemeleri, Android 7.0 yerine Android 7.1'i baz alarak geliştiriliyor. Bu da Samsung'un Android 7.1 üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Peki, Android 7.1 güncellemesini ilk etapta hangi Galaxy cihazları alacak?

Tahminlerimize göre; Android 7.1 güncellemesini ilk etapta ve Galaxy S8+ modelleri alacak. Daha sonra Galaxy S7 ve S7 edge modelleri için güncelleme hazırlanacak. Eğer Samsung, yenilenmiş Note7 modelini duyurursa; bu cihazın da kutusundan Android 7.1 ile çıkması bekleniyor.

1491984376_nougat-7-1-header.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.