Samsung Apple ile öyle bir dalga geçti ki iPhone kullanıcıları bile alkışladı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, fırsatını bulduğu her an en büyük rakibi olan Apple iPhone ile dalga geçmeye devam ediyor.

Samsung Apple ile öyle bir dalga geçti ki iPhone kullanıcıları bile alkışladı

Her ne kadar ülkemizde çok fazla göremesek de özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük markaların rakiplerine tatlı sert dokundurmaları günlük hayatın olağan bir parçası haline gelmiş durumda. Tabi bazı markaların bu durumu abartarak, dalga geçmeyi alışkanlık haline getirdiği de oluyor. Tıpkı Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yaptığı gibi.

Bugüne kadar birçok reklam filmiyle en büyük rakibi olan Apple’ın popüler akıllı telefon modeli iPhone ile dalga geçen Samsung, yeni reklam filminde de bu durumu devam ettirdi. New York’un ünlü Times Meydanı 3D reklam gösterim paneline yeni reklamını veren Samsung, söz konusu reklamda bardağa dayandırılarak fotoğraf çekmeye çalışan bir iPhone’u gösteriyor.

Bu görüntünün hemen ardından 90 derece eğimle başka herhangi bir cihaza dayanma gereği duymadan ayakta kalabilen Galaxy Z Fold4’ü gösteren şirket, selfie çekmek için böyle uğraşmaya gerek yok, Galaxy Z Fold4 alın keyfinize bakın mesajını vermeyi amaçlıyor. Tabi burada asıl konu, bardağa dayalı telefonun herhangi bir akıllı telefon değil, doğrudan iPhone olması.

Öte yandan her fırsatta Apple ile dalga geçen Samsung’un bir süre sonra onun yolundan gittiğine de çok defa şahit olduk. Bu konuda verilebilecek en güzel örnekler ise 3,5mm jak teknolojisinin amiral gemilerinde terk edilmesi ve akıllı telefon kutularından şarj aletlerinin çıkarılması. Güney Koreli teknoloji devi her iki harekete de öncülük eden rakibini önce sert bir dille eleştirmiş, sonra onla dalga geçmiş, en sonunda ise her iki yeniliği de kendisi de uygulamaya başlamıştı.