Xiaomi Redmi Note 12 özellikleri belli oldu! Bu fiyata peynir ekmek gibi satar!

Akıllı telefon dünyasının önemli fiyat performans markalarından biri olan Redmi, yakın zamanda yeni modelleriyle karşımıza çıkacak.

Xiaomi Redmi Note 12 özellikleri belli oldu! Bu fiyata peynir ekmek gibi satar!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markalarından biri olan ve piyasaya sürdüğü birbirinden önemli fiyat performans modelleriyle dikkat çeken Redmi, şimdi de Note 12 serisini tanıtabilmek için çalışıyor. Yapılan açıklamaya göre 5 Ocak’ta resmi tanıtımının yapılması beklenen seri, bünyesinde Note 12, Note 12 Pro ve Note 12 Pro+ modellerini barındıracak.

Sızdırılan bilgilere göre Note 12 karşımıza 6,67 inç büyüklüğünde 120Hz ekranla çıkacak. Snapdragon 4 Gen 1 yonga setinden güç alması beklenen telefon bu işlemci kümesini ise 8GB’a kadar RAM ve 128GB’a kadar da dahili depolama alanı ile destekleyecek. Cihazın arka yüzeyinde 48MP + 48MP + 2MP’den oluşan üçlü bir yapı kullanılacakken, ön yüzeyde ise 8MP’lik bir kamera bulunacak.

Xiaomi Redmi Note 12 özellikleri belli oldu! Bu fiyata peynir ekmek gibi satar!

Redmi Note 12 Pro modeline baktığımız zamansa, bu telefonun kardeşinden özellikle yonga seti konusunda ayrıldığı görülüyor. Gücünü MediaTek Dimensity 1080 yonga setinden alacak olan cihaz, 8GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar dahili depolama alanı desteği sunacak. Yeni akıllı telefonun arka yüzeyinde 50MP + 8MP + 2MP’den oluşacak üçlü bir kamera kurulumu bulunacakken bu telefonun elektriksel gücünü ise 5.000mAh’lık bataryasından alması bekleniyor.

Son olarak Note 12 Pro+ modelinin yonga setine ilişkin herhangi bir bilgi olmasa da bu telefonun arka yüzeyinde 200MP’lik kameranın bulunacağını ve bu özelliğin de kamera tutkunlarının ilgisini bir hayli çekeceğini belirtelim. Telefonun fiyatının ise 200 dolar civarında olması bekleniyor. Özellikleri göz önüne alındığında bu fiyatın hayli uygun olduğunu söyleyebiliriz.