Mobil

ZenFone serisi Asus'u şaha kaldırdı

Tayvanlı üretici 2015 yılı akıllı telefon satış hedefini 30 milyona yükseltti.

ZenFone serisi Asus'u şaha kaldırdı

Asus, ocak ayında düzenlenen CES 2015 etkinliğinde lanse ettiği ZenFone 2’yi ilk olarak Çin’de satışa çıkardı. Geçtiğimiz günlerde Avrupa’da satışına başlanan akıllı telefon 13 Nisan’da dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Hindistan’da kullanıcılarla buluşacak.

Asus’un sürdürdüğü küresel genişleme ve beklentilerin üzerinde gerçekleşen satışlar, Tayvanlı üreticinin 2015 yılı akıllı telefon satış hedefini revize etmesine neden oldu. Daha birkaç hafta öncesine kadar 17 milyon gibi mütevazı bir sayıda akıllı telefon satmayı planladığını açıklayan Asus’un yeni hedefi bu rakamı neredeyse iki katına çıkarmak. Çin medyasına konuşan Asustek Başkanı Jonney Shih 2015 akıllı telefon satış hedeflerinin 30 milyon olduğunu açıkladı. Çin, Asus’un bu hedefe ulaşmasında en önemli pazar olarak dikkat çekiyor, zira şirket geçen yıl 389 milyon akıllı telefonun satıldığı pazarda bu yıl 10 milyon ZenFone serisi satmayı planlıyor.

Geçen yıl tanıtılan birinci nesil ZenFone serisi ve bu yıl tanıtılan ZenFone 2 ailesi kullanıcılardan yoğun ilgi gördü. Özellikle birinci nesil ZenFone ailesinin satışlardaki rolünü şu rakamlarla açıklayabiliriz: 2014’ün ilk çeyreğinde sadece 10.000 akıllı telefon satışı gerçekleştiren Asus, muazzam bir gelişme göstererek 2015’te ilk çeyrek itibariyle 10 milyon satış rakamına ulaşmış durumda.

Birinci nesil ZenFone ailesi ülkemizde kullanıcılardan büyük bir rağbet gördü. 4GB RAM/2GB RAM ve 5-inç ekranlı sürümleri bulunan ZenFone 2 ailesinin de yine benzer şekilde önemli satışlar gerçekleştirmesi bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.