Mobil

Samsung bu nasıl fiyat düşürme? Kullanıcı zararını kim karşılayacak?

Samsung'un fiyat politikasına akıl sır ermiyor. Çok değil birkaç ay önce ülkemizde 15.000 TL seviyesinde satışa sunulan Samsung logolu modelin fiyatı neredeyse yarı yarıya düştü. Peki ama neden?

Samsung bu nasıl fiyat düşürme? Kullanıcı zararını kim karşılayacak?

Samsung özellikle Türkiye'de hayli ilginç bir fiyat politikası güdüyor. Yurt dışına baktığımızda genel olarak Samsung modellerinin fiyatlarında öyle absürt derecede değişmeler görmüyoruz.

Lakin söz konusu Türkiye olduğunda iş tamamen farklı bir boyuta gidiyor. Buna en son örneklerden birisi de ülkemizde geçtiğimiz yıl satışa çıkan Galaxy Z Flip.

Z Flip ülkemizde yaklaşık olarak 10 ay önce Mart ayının sonunda satışa çıkmıştı. Hatta bu telefon bize de gelmiş ve izleyicilerimiz için incelemiştik.

İlk çıktığında 15.000 TL gibi absürt bir fiyat etiketine sahip olan Z Flip, şu aralar hayli ucuz bir fiyattan satılmaya başlandı. Sıkı durun söylüyoruz. Hali hazırda Samsung Türkiye garantili Galaxy Z Flip 7600 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Peki bu nasıl bir fiyat düşüşü? Bunu hangi mantıkla açıklayabiliriz? Bu telefonu 15.000 TL'ye satın alanların zararını kim nasıl karşılayacak?

Samsung bu nasıl fiyat düşürme? Kullanıcı zararını kim karşılayacak?

Samsung'un zamanla değer kaybetmesine alışığız. Fakat söz konusu 15.000 TL'lik telefonun yarı fiyatına düşmesi olunca durum biraz absürtleşiyor.

Demek ki kısa süre önce Samsung'un 16.000 TL civarında bir etiketle satışa sunduğu S21 Ultra da çok değil 8 - 9 ay sonra 10.000 TL'nin altında bir fiyatla satılmaya başlanacak. O zaman bu telefona fazladan 8.000 - 10.000 TL vermeye gerek var mı? Burada yorumu tamamen okurlarımıza bırakmak istiyoruz. Siz Samsung'un bu fiyat politikası hakkında ne düşünüyorsunuz.

Yorumlar
İsmail
Niye karşılasın zararı? Alan kullanmak için almıyorumu. Şu ikinci el telefonu satılacak bir mal olarak görmeyin artık. Alırsın bozulanadek kullanırsın.
Cevapla
Müslüm
Kullanilmasi en hoş cihaz bana göre Samsung özellikle note serileri ama fiyat politikası ve güncelleme olunca çok yanlış yapıyorlar.
Cevapla
yakup
samsung marka telefon almak pişmanlıktır samsung z flip alan komşum telefon da ikinci günde ekranda görüntü gelmedi servise verdi kullanıcı hatası dediler para idesi aldı zar zor yerine başka telefon aldı
Cevapla
Doğukan
Z flip dünyaya yeni bir teknolojiyi ilk kez getirdi bu yüzden hataları olması çok normal. Z flip 2 de çoğu hatanın giderildiğni görebilirsin. Z flip 3'de de üstüne koyarak giderler
mazlum
zenginden parayı topluyor kar ettikçe fakirde alabildik diye fiyatı düşürüyor. zengin baktı fakirde almış bu sefer yeni çıkan modeli alıyor. bir iki sene sonra tekrar fiyat düşüyor fakirde alıyor . bu böyle gidiyor işte 😂😂 zengin alıp fakire veriyor 🤔😂😂😂
Cevapla
Emrah
Almayın arkadaşım.... Samsung benim görüşüm para verilecek bir marka değil .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.