Güncel

Ekşi Sözlük mafyası Telegram'da!

Türkiye'de gündemin belirlendiği mecralardan biri olan Ekşi Sözlük, manipülasyoncuların eline geçmiş durumda. Bazı gruplar yazarlara para teklif ederek entry girdirmek için çeşitli kanalları kullanıyorlar.

Ekşi Sözlük mafyası Telegram'da!

Türkiye'de en çok ziyaret edilen sitelerden biri olan Ekşi Sözlük, genel olarak gündemin belirlendiği mecralardan birisi. Ekşi Sözlük'te gündem olan, hakkında yüzlerce entry girilen olayların ülke gündemine sirayet etmesi artık alışıldık bir durum haline geldi.

Nitekim Ekşi'de çok ilgi gören bir olay, direkt olarak Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya kanallarında da hit oluyor. Bu durumun temel sebebi ise girilen entryleri okuyan binlerce kişi olması.

Ekşi Sözlük mafyası Telegram'da!

Peki bu entrylerin kaçı doğru? Kaçı tarafsız? Kaçı gerçekten ülke yararına? Bu konu tamamen tartışmaya açık diyebiliriz.

Yıllardır sözlük yazarlarının maaş aldıklarına dair efsaneler var. Hatta bazı aylarda "ekşisözlük maaşlarının hala yatmaması" şeklinde başlıklar gündem oluyor. Elbette bu işin şakası. Fakat gerçekten de parayla entry giren bir grubun olduğunu biliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir dostuma yukarıdaki mesaj geldi. Evet enrty başı 15TL. Bu grubun belirlediği başlığa, belirlediği entry'i girdiğinizde hesabınıza 15TL yatıyor. Çok da şaşılası değil.

Sözlüğü takip edenlerin de bildiği üzere Ekşi yazarlarının belli bir çizgisi var. Lakin bazı başlıklarda bu çizginin tamamen dışında enrtyler seri bir şekilde giriliyor. Demek bu girişin sebebi de enrty satan yazarlarmış.

Aslında bu yazarların bulunup sözlük tarafından direkt olarak banlanması lazım. Bunu yapmak pek de zor değil. Zaten parayla enrty girilen başlıklar kendisini fazlasıyla belli ediyor.

Bugün önümüzde Reddit gibi bir gerçek varken, Ekşi Sözlük'ün şimdiden bu tarz oyunlara alet edilmesi pek de hoş bir durum değil.

Yorumlar
💎G@kko💎
Bele platformlara çok sıcak bakmim
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Maaş söz konusuysa herhangi bir devletin etkisi söz konusu dur. Sonuçta insan faktörü var. Masumlar o sözlükte yanıtlar arıyor. Masumlar yanıt veriyor!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.