Mobil

Samsung en fazla kâr elde eden telefon üreticisi oldu

Apple'ın resmi rakamları açıklaması sonrası Samsung net kâr anlamında zirvede yer aldı.


Teknolojinin önde gelen üreticileri geride bıraktığımız çeyrekte mali tablolarını bir bir açıklarken, son olarak Apple da elde ettiği gelir miktarını ve cihazlarına dair satış bilgilerini kamuoyu ile paylaştı. Cupertino merkezli şirketin elde ettiği gelir ve cihaz satış performansına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Apple’ın mobil dünyasındaki en önemli rakibi Samsung ise geride bıraktığımız çeyrek itibariyle 71 milyon akıllı telefon satış işlemi gerçekleştirmişti. Şirketin genel anlamda elde ettiği net kâr ise kayıtlara 8.3 milyar dolar olarak geçerken; Apple’ın açıkladığı 6.9 milyar dolarlık net kâr sonrası, Samsung geçtiğimiz çeyrekte en fazla gelir elde eden telefon üreticisi konumunda yer aldı.

Yorumlar
Misafir
abi adamlar markalasmis biz Türkler olarak neden telefon yapamiyoruz
Cevapla
Misafir
cok iyi kazik atiyor copteki plastikleri tlf yapiyor tlf koklayin anlarsiniz cop kokuyor
Cevapla
Misafir
Plastiğin maliyeti ucuz olduğu için haliyle kar marjı da yüksek oluyor. damacana kapağından yapılan telefonun ne maliyeti olabilir ki ? ondan sonra da gerçek telefon fiyatına satıyorlar.
Cevapla
Misafir
bu bir strateji liderliğidir kalite değil ama sonuç önemli çalışılarak ve bazı markalar gibi gurur yapmayarak atılan adımların sonucu h.i.ü
Cevapla
Misafir
htc en iyisidir diyenler nerde la :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.