Samsung Galaxy A04 sonunda resmen tanıtıldı

Giriş seviyesi bir akıllı telefon modeli olmasına rağmen adından fazlaca bahsettiren Samsung Galaxy A04 modeli sonunda resmen tanıtıldı.

Samsung Galaxy A04 sonunda resmen tanıtıldı

Samsung’un şu sıralar bütün dikkatini amiral gemisi modellerine verdiği bir gerçek. Özellikle geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Galaxy Unpacked etkinliği için fazlasıyla uzun bir süre çalışan Güney Koreli teknoloji devi, bu etkinlikte tanıttığı Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 modelleriyle emeğinin karşılığını almıştı.

İşte omuzlarındaki yükü atan Samsung, yeniden uygun fiyatlı bütçe dostu akıllı telefon modellerine yönelmiş gibi görünüyor. Bu kapsamda ilk sırayı adı uzun zamandır dilden dile dolaşan Galaxy A04 modeline veren şirket, dün gerçekleştirdiği mini bir tanıtım organizasyonuyla bu telefonun üzerindeki örtüyü de kaldırmış oldu.

Samsung Galaxy A04 sonunda resmen tanıtıldı

Galaxy A04’ün özelliklerine bakmaya ön yüzeyinden başlarsak, burada bizleri 6,5 inç büyüklüğünde ve 720 x 1600 piksel çözünürlüğünde bir ekran karşılıyor. Ekranın hemen üst kısmında yer alan ve damla çentik tasarımına sahip olan selfie kamerasının boyutu ise 5MP ile sınırlandırılmış. Ancak Samsung, özellikle arka yüzeydeki ana kamera konusunda gayet bonkör davranmış. Bakıldığında 50MP’lik bir ana kameranın bulunduğu arka yüzeyde ayrıca bir de 2MP’lik bir derinlik sensörü bulunuyor.

Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy A04’de hangi yonga setini kullandığını açıklamazken, telefonun 4GB RAM + 32GB dahili depolama alanı, 6GB RAM + 64GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulacağı duyuruldu. Samsung’un telefonun fiyatı hakkında da herhangi bir açıklama yapmaması ise herkesi fazlasıyla şaşırttı.