Sosyal Medya

WhatsApp iki yeni çok önemli özellik üzerinde daha çalışıyor

Sosyal medya dünyasının en çok tercih edilen isimlerinden biri olan WhatsApp, bu yıl güncellemelere doyamadı. İşte WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı iki yeni özelliği.

WhatsApp iki yeni çok önemli özellik üzerinde daha çalışıyor

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip internet tabanlı anlık iletişim servisi olan WhatsApp, bu unvanını koruyabilmek için elinden geleni yapıyor. 2022’nin ilk günlerinden itibaren servis ettiği güncellemeler ve bu güncellemelerin içeriğini oluşturan yeni özellikleriyle bu yıla damgasını vuran teknoloji devinin durmak gibi bir niyeti yok. Gelen bilgiler WhatsApp’ın iki yeni özellik üzerinde daha çalıştığını ortaya koyuyor.

WABetaInfo tarafından servis edilen bilgilere göre şirketin üzerinde çalıştığı ilk özellik gruplara yönelik. Buna göre artık kullanıcılar grup sohbetlerine katılan kişilerin kim olduklarını daha kolay anlayabilecekler. Nasıl mı?

WhatsApp iki yeni çok önemli özellik üzerinde daha çalışıyor

Tabi ki profil fotoğrafları sayesinde. Biraz daha açacak olursak, şu an için grup sohbetlerinde yalnızca telefon numarası veya isim görünüyor. Ancak güncelleme sonrası bu niteliklere bir de profil fotoğrafı eklenecek. Bu da tabi ki gruplarda tanınmayı daha da kolaylaştıracak.

Şirketin üzerinde çalıştığı ikinci özellik de aslında gruplarla ilgili. Buna göre grup yöneticileri artık grup içerisinde atılan mesajları doğrudan silebilme yetkisine sahip olacak. Ancak bu özelliğin daha önce pek çok defa gördüğümüz üzere birçok kullanıcı tarafından eleştirileceğini söyleyebiliriz. Nitekim bazı WhatsApp kullanıcıları, grup yöneticilerine fazla yetki verilmesinden ve bunun ileride kesinlikle suistimallere dönüşeceğinden endişe ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.