Samsung Galaxy A05s şimdi de Google Play Console'da görüldü

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli Galaxy A05s şimdi de Google Play Console'da görüldü.

Samsung Galaxy A05s şimdi de Google Play Console'da görüldü

Samsung'un yakın zamanda global pazarlar için Fan Edition Galaxy cihazlarını piyasaya sürmesi bekleniyor. Güney Kore merkezli bu marka, bütçe dostu akıllı telefonlar üzerinde de çalışıyor. Son dönemde aldığımız duyumlar ve sertifikasyon bilgilerine göre, Samsung Galaxy A05 ve A05s modellerini duyurabilir. Her iki cihaz da sızdırılan görseller ve tam özellik listeleriyle gündeme geldi. Şimdi, Galaxy A05s Google Play Console sertifikasyon web sitesinde ortaya çıktı.

Google Play Supported Devices listesinde Samsung Galaxy A05s dört farklı model numarasıyla görüldü: SM-A057F, SM-A057G, SM-E145F, SM-M145F. Google Play Console'da bu akıllı telefon için belirtilen model numarası ise SM-A057F.

Samsung Galaxy A05s şimdi de Google Play Console'da görüldü

Google Play Console sertifikasyonuna göre, Samsung Galaxy A05s'te SM6225 yonga seti bulunuyor. Bu yonga seti dört adet 2.4GHz'de çalışan Cortex-A73 çekirdeği ve dört adet 1.9GHz'de çalışan Cortex-A53 çekirdeğinden oluşuyor. Ayrıca Adreno 610 GPU mevcut. Bu işlemci, Snapdragon 680'e karşılık geliyor. Listede cihazın 6GB RAM'e sahip olduğunu görebiliyoruz. Bu cihaz, kutusundan Android işletim sistemiyle birlikte çıkacak.

Google Play Console sertifikasyonunda Galaxy A05s'in görseline de rastladık. Akıllı telefonun damla çentikli, kalın bir çerçevesi var ve arkada dikey olarak sıralanmış üç kamera lensi bulunuyor. Cihazın Lime Yeşili renk seçeneğiyle geldiğini görüyoruz. Ayrıca ekran çözünürlüğünün 1,080 x 2,400 piksel ve ekran yoğunluğunun 450 dpi olduğu belirtiliyor.

Sızdırılan özellik listesine göre, Samsung Galaxy A05s 6.7 inç 90Hz ekranla birlikte gelecek. 50MP ana kamera, 2MP derinlik ve 2MP makro lens özelliklerine sahip olacak. Cihazın 5,000mAh kapasiteli bir pili olacak ve 25W hızlı şarj desteği sunacak.