Samsung Galaxy A54’ün özellikleri sızmaya devam ediyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bir süredir üzerinde çalıştığı bilinen Galaxy A54 modelinden yeni haberler var.

Samsung Galaxy A54’ün özellikleri sızmaya devam ediyor

Samsung, gerçekten eşine az rastlanır bir teknoloji markası. Her ne kadar şirket daha çok akıllı telefon pazarındaki hamleleriyle dikkat çekse de, bilindiği üzere buzdolabından televizyona, akıllı saatten tablete onlarca farklı alanda faaliyet gösteren bir isim. Üstelik Güney Koreli teknoloji devinin bu alanların pek çoğunda kafaya oynadığını da belirtmek gerekir.

İşte bu kadar yoğun bir gündeme sahip olmasına rağmen her gün yeni bir akıllı telefon haberiyle karşımıza çıkan Samsung, bu kez de Galaxy A54 modeliyle adından bahsettirdi. Bu yılın başlarında tanıtılan Galaxy A53 modelinin devamı niteliğinde olması beklenen yeni telefonun arka yüzeyinde yer alacak olan kameranın 50MP’lik bir sensör olacağı kesinleşti.

Samsung Galaxy A54’ün özellikleri sızmaya devam ediyor

Her ne kadar Galaxy A53 modelinin ana kamerası 64MP olsa da, henüz yeni modelde bir gerileme yaşandığını söylemek için erken çünkü bilindiği üzere “MP” kamera kalitesini tek başına belirleyen bir unsur değil.

Öte yandan sızıntılara göre cihazın birkaç önemli özelliği daha ortaya çıktı. Buna göre Galaxy A54 gücünü Exynos 1380 yonga setinden alacak. 6,5 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana sahip olması beklenen telefonun ön yüzeyindeki 32MP’lik selfie kamerası ise, cihazı ön plana çıkaran en önemli detay olarak gösteriliyor. Haberimizi noktalamadan önce Galaxy A54’ün 2023 yılının başlarında tanıtılacağını da hatırlatalım.