Mobil

Samsung Galaxy A71 5G satışa çıkıyor işte fiyatı!

Samsung’un orta segmentteki 5G destekli yeni modeli satışa çıkıyor. İşte Samsung Galaxy A71 5G özellikleri ve fiyatı.


Samsung 5G desteğini orta segment modellerine indirgemeye başladı. Malum, 5G teknolojilerine geçiş sanıldığı kadar hızlı olmadı. Elbette bu durumda koronavirüs salgınının ektisi de yadırganamaz. Lakin virüs salgını kadar Trump hükümetinin 5G tarafında tüm dünyaya hizmet veren Huawei’ye kafasını takması da bu teknolojinin kullanıma sunulmasında gecikmelere neden oldu.

Hal böyle olunca akıllı telefon üreticileri de 5G destekli model yelpazesini genişletmekte çok aceleci davranmadı. Öyle ki hali hazırda 5G destekli model sayısı ön görülenin çok altında.

Samsung Galaxy A71 5G fiyatı belli oldu

Akıllı telefon pazarının lider ismi konumunda yer alan Samsung 5G desteğine sahip ilk orta segment modelini Amerika’da satışa sundu. Böylece telefonun fiyatı da netlik kazandı.

Samsung Galaxy A71 5G fiyatı 599 dolar olarak belirlenmiş durumda. Açıkçası bu fiyatın beklenenin hayli üzerinde olduğu söylenebilir.

Samsung A71 5G modelinin ABD versiyonunda Snapdragon 765G yonga setinde yer verdi. Bu da telefonun fiyatının artmasına neden oldu. Muhtemelen ülkemizde de satışa sunulacak olan global versiyonda ise Samsung’un kendi üretimi olan Exynos 980 yer alıyor. Bu modelin ortalama fiyatı ise 499 dolar.

Elbette şunu da dip not olarak hatırlatmak gerekiyor. Henüz Samsung ülkemizde 5G destekli modellerini satmaya başlamadı. Gerçi başlasa da henüz Türkiye’de 5G alt yapısı mevcut değil. Dolayısıyla bunun için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Lakin şu aralar yeni bir telefon almayı düşünüyorsanız, 5G destekli modellere bakmanız daha mantıklı olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.