Samsung Galaxy Fold Eylül ayında satışa sunuluyor!

Samsung, tasarımıyla ilgili birkaç değişiklik yaptığı katlanabilir telefon Galaxy Fold'u Eylül ayında satışa sunacak. Detaylar haberimizde.

Samsung Galaxy Fold Eylül ayında satışa sunuluyor!

Dün açıklama yapan Samsung, bazı değişiklikler yapılacağı için piyasaya sürülme vaktini ertelediği katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un Eylül ayında satışa sunulacağını duyurdu.

Samsung Galaxy Fold Eylül ayında satışa sunuluyor!

Galaxy Fold’un yeni versiyonunda birkaç tasarım ve yapı iyileştirmeleri gerçekleştirildi. Bazı kullanıcıların yanlışlıkla soyduğu üst kısım, o kısmın da ekranın bir parçası olduğunu gösterecek şekilde düzenlendi. Ekranı dışarıdan gelebilecek parçacıklara karşı koruma amacıyla ilave destekler kullanıldı.

Samsung Galaxy Fold Eylül ayında satışa sunuluyor! - Resim : 1

Samsung’un Galaxy Fold’a yaptığı değişikliklerin tümü dün yapılan açıklamada paylaşıldı. Yapılan değişiklikler ise şu şekilde;

  • Infinity Flex ekranın üstündeki koruyucu katman, telefonun uç kısımlarını kaplayacak şekilde genişletildi. Böylece bu katmanın da ekranın bir parçası olduğu, çıkarılmaması gerektiği anlaşılacak.
  • Telefonun katlanma özelliğini korurken bir yandan da cihazı dışarıdan gelebilecek parçacıklara karşı daha iyi korumayı sağlayacak değişiklikler yapıldı.
  • Galaxy Fold ile bükülme bölgesi arasındaki boşluk azaltıldı.

Şirket, Galaxy Fold kullanıcı tecrübesini iyileştirmek, katlanabilir arayüz uygulamalarının ve hizmetlerinin en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla çalışmaya devam ettiğini belirtti.

Aslında Samsung, Galaxy Fold’u 2019’un bahar aylarında piyasaya sürmeyi planlamıştı ancak cihazı denemesi için gönderilen bazı kullanıcılar birkaç günlük kullanımın ardından telefonun bozulduğunu bildirince plan mecburen ertelenmişti. Kullanıcılardan bazıları, ekranın üstündeki koruyucu katmanı plastik ekran koruyucu sanıp çıkarmıştı. Bu yüzden de ekran zarar görmüştü. Kimi kullanıcılar ise ekranın katmanları arasına giren küçük toz parçacıkları yüzünden ekranla ilgili sorunlar yaşamıştı.

Samsung Galaxy Fold Eylül ayında satışa sunuluyor! - Resim : 2

Fiyatı bin 980 Dolar olarak belirlenen Samsung Galaxy Fold, Eylül ayında satışa sunulduğunda piyasadaki ilk katlanabilir telefonlardan biri olma unvanını kazanacak.