Mobil

Samsung Galaxy Fold kırılmaya başladı!

Yurtdışında test editörleri tarafından kullanılmaya başlanan katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Fold'un katlama yerinden kırılmaya başladığı şikayetleri gelmeye başladı.

Samsung Galaxy Fold kırılmaya başladı!

Dün Türkiye lansmanı da yapılan ve bizim de kısa süreli olsa da kullanma imkanı bulduğumuz katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Fold cep telefonu ile ilgili büyük bir sorun ortaya çıktı. Yurtdışında test editörleri tarafından kullanılmaya başlanan telefonla ilgili önemli şikayetler gelmeye başladı. Telefonu deneyen test editörleri kullanmaya başladıklarının ikinci gününde ekranların katlama noktasından itibaren bozulmaya başladığını, bazı ekranların ise yarısının çalışmadığı bilgisini paylaşmaya başladılar.

Samsung Galaxy Fold kırılmaya başladı!

The Verge, CNBC ve Bloomberg gibi ABD merkezli yayınların editörleri tarafından sosyal medyada paylaşılan bilgilere göre bir iki günlük kullanımdan sonra Samsung Galaxy Fold'un ekranında sorunlar çıkmaya başladı. Bazı editörlerin paylaştığı videoda ekranın yarısının bozulduğu görülürken, bazılarında neredeyse ekranın tamamının çalışmaz hale geldiği görülüyor. Editörlerin bazılarında ise ekranın katlama yerinde bariz bir çizginin ortaya çıktığı görülüyor.

Öte yandan bu durumun bütün test editörlerinde görülmediğini ve sadece birkaç editörün bu sorunu yaşadığını da hatırlatalım. Muhtemelen test telefonları ile ilgili yaşanan bir üretim sıkıntısı olabilir. Öte yandan bazı editörlerin normalde çıkmaması gereken ana ekrandaki film kaplamasını çıkardıkları ve sorunun bu yüzden olduğu bilgisi de paylaşılıyor. Ancak her sorun yaşayan editörün bu filmi çıkarmadığı da gelen haberler arasında yer alıyor. 

Konuyla ilgili Samsung cephesinden resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim. marka resmi bir açıklama yaparsa bunu sizinle paylaşacağımızın da altını çizelim.

Samsung Galaxy Fold deneyimimizi aktardığımız videoyu aşağıda izleyebilirsiniz: 

Note 7'de de sorun olmuştu

Ortaya çıkan bu durum akıllara Note 7 sorununu getiriyor. Pilinde sorun olan bu model piyasaya sürüldükten sonra geri çağırılmış ve satılan bütün modeller toplatılmıştı. Markaya milyonlarca dolara mal olan bu operasyon yüzünden Samsung'un başı uzun süre ağrımıştı. 

Yorumlar
fk
eger dogruysa cidden ayip.. deneme kontrol yapilmistir diye dusunuyorum
Cevapla
yakup
samsung firmasından hiç beklemzdim kontrolsüz deneysiz gözlemsiz piyasaya sürüyorlar demek bunun testlerini yapmıyorlar demek devam edin müsteri kaybederseniz
Cevapla
Matrix
Haberde yaziyor test editorleri diyeb test kullanicilarina vermis test wttiriyor poyasaya surmeden önce
Fatih
İşleri güçleri çamur atmak
Cevapla
İsa
Parayı verip al çamur mu değil mi anla sonra bize anlat
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.