Mobil

Samsung Galaxy J5 için Android Marshmallow dağıtılmaya başlandı

Samsung uygun fiyatlı akıllı telefonu için uzun bir aradan sonra Android 6.0.1'i dağıtmaya başladı.


OTA ve Kies üzerinden yüklenebilecek olan güncellemenin dağıtımı Hindistan'da başladı ve kısa süre içerisinde diğer ülkeler için de yayınlanacak.

HD çözünürlüklü 5 inç bir ekranı bünyesinde barındıran Galaxy J5'e gelen güncellemenin boyutu 874 MB, fakat bu elbette ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir.

Güncelleme neler sunuyor ?


Güncelleme yeni tasarım TouchWiz ile beraber yeni güvenlik güncellemelerini beaberinde getirecek. Aynı zamanda Google'ın MArshmallow için sunduğu gelişmiş pil verimliliğinı artırma modu, yeni uygulama izinleri ve herhangi bir uygulama içerisinde bir eylem yaparken(Örn; müzik dinlemek) aklınıza takılan bir soruyu (Örn; müziğin sanatçısının aklınıza gelmemesi) Google'a sorduğunuzda aramanın o anda olduğunuz duruma göre yani soru için onu müzikle bağdaştırıp arama yapmasını sağlayan Now on Tap gibi daha bir çok özelliği de içeriyor olacak.

1465953644_samsung-galaxy-j5-marshmallow.jpg

Bazı orta ve yüksek seviye cihazlarda görmeye alıştığımız Marshmallow'un düşük seviye bir akıllı telefona gelmesini görmek güzel. Google'ın bizi adım adım yaklaştırdığı Android N'i ise bu cihazda görebilir miyiz muamma.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.