Mobil

Samsung Galaxy K Zoom için Lollipop güncellemesi yayınlanmayacak

Samsung Galaxy K Zoom kullanıcılarını hayal kırıklığını uğrattı.


Şu sıralar Android 5.0 ve Android 5.1.1 güncellemelerini kullanıcılarıyla buluşturmayı sürdüren Samsung, son olarak Galaxy Note 3 Neo kullanıcılarını sevindirmiş ve güncellemenin yakın zamanda dağıtıma sunulacağını bilgisini vermişti.

Samsung’un güncelleme kapsamı dışında tuttuğu akıllı telefonlar da yok değil. Güney Koreli firma bu cihazlara Galaxy K Zoom modelini de ekledi. Samsung İngiltere, Twitter üzerinden yöneltilen bir soru üzerine Galaxy K Zoom için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin yayınlanmayacağını açıkladı.

 1438580643_1.jpg

Samsung güncellemenin neden yayınlanmayacağına ilişkin detaylı bir açıklamada bulunmazken; Galaxy K Zoom’un henüz bir yılını doldurmuş bir telefon olması ve güncelleme için yeterli bir donanımı bulundurmasına rağmen güncelleme yol haritasından çıkarılması telefon sahiplerini fazlasıyla sinirlendirecektir. Galaxy K Zoom bundan sonraki süreçte Android 4.4.2 KitKat sürümünde kalmaya devam edecek.

Kamera odaklı Galaxy K Zoom’da 1.7GHz frekans hızında çalışan altı çekirdekli Exynos işlemci 2GB RAM ve 8GB dahili depolama yer alıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.