Mobil

Samsung Galaxy Note 2 için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Yayınlandı [Yükleme Talimatı]

Sonunda Samsung Galaxy Note 2 Android 4.4 KitKat sürümüne kavuştu!

Samsung Galaxy Note 2 için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Yayınlandı [Yükleme Talimatı]

2012 yılında piyasaya sürülen Galaxy Note 2 tüm dünyada büyük satış rakamlarına ulaşmış Samsung'un en güçlü telefonlarında biriydi. Galaxy Note 2 sahipleri uzun zaman (1 yılı aşkın bir süre) Android güncellemesi telefonlarına alamaşlar ve Samsung'ta bu kullanıcılarına jest olması amacıyla Android 4.2.2 sürümünü vermeden direkt Android 4.3 sürümüne geçmelerini sağlamıştı.

Bu güncelleme sonrası "acaba Note 2 başka güncelleme alacak mı" soruları sorulmaya başlanmış ve bir kısım medya Android 4.4 KitKat sürümünün Galaxy Note 2'ye verilmeyeceğini bile dile getirmişlerdi.

Bu gün ise "sammobile" sitei Galaxy Note 2 için Android 4.4 KitKat sürümünü yayımladı. Bu sürümü yüklemeniz için yapmanız gerekenleri sizlere aşağıda aktaracağız. 

Önemli Not: Yapacağınız işlemler sonucunda telefonunuz garanti dışı kalabilir. Telefonunuzda kalıcı hasarlara sebebiyet verebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem tamamen sizin sorumluluğunuzda olup bu işlemler sonucunda yapacaklarınızdan ne  nede şahsım sorumlu tutulamaz.

Yükleme Tlimatı

  • Öncelikle buradan ihtiyacınız olan ROM'u indirin.
  • Daha sonra ROM'u kurmak için ihtiyacınız olan program Odin'in en son sürümünü buradan indirin. 
  • Tavsiyem oalrak öncelikle telefonunuzun yedeklemesini alıp telefonu sıfırlayın. Bunun için telefonu CWM modda açıp telefona reset atın.
  • Reset attığınız telefonun pilini çıkartın ve biraz bekledikten sonra telefonunu download modda açın. Telefonunuza CWM moddan nasıl reste atılacağını ve nasıl "downolad moda" almayı bilmiyorsanız zaten bu işlere girmemenizi size tavsiye ederim.
  • Bilgisayarınızdan "Odin" programını açın Download modda olan telefonunuzu USB kablo ile bilgisyarınıza bağlayın.
  • ODin'de AP ya da PDA bölümüne indirdiğimiz ROM dosyasını ekleyin
  • Re-Partition bölümü işaretli olmayacak. Start butonunu tıklayın ve yazılımın yüklenmesini bekleyin. İşlem 5 dakikadan fazla sürecektir. İlk açılış normalden uzun sürecektir. Telefonun açılış ekranda kalması durumunda Recovery menüsünden format atın ya da ROM’u tekrar yükleyin.

1398421764_screenshot2012-01-28-22-42-411.png1398421756_screenshot2012-01-28-22-42-221.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.