Mobil

Samsung Galaxy Note 3 rekor kırdı!

Samsung Galaxy Note 3, kendi serisinin satış rekorunu kırdı.


Yaklaşık bir ay önce piyasaya sürülen Sansung’un phablet akıllı telefonu Galaxy Note 3’ün satış rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Galaxy Note 3, kendi alanında rekor kırdı!

Samsung CEO'su JK Shin’in açıklamasına göre Galaxy Note 3, satışa sunulduğundan bu yana 5 milyon adet sattı. Galaxy Note 3’ün 28 günde 5 milyon adet satması, S-Pen ile kullanılan cihaz için güçlü bir talep olduğunu gösteriyor.

Aynı rakama orijinal Galaxy Note beş ayda, Galaxy Note 2 ise iki ayda ulaşmıştı. Samsung 25 Eylül’de 58 ülkede aynı anda Galaxy Note 3 satışını başlatmıştı. JK Shin, Samsung'un üst seviye cihazları arasında Galaxy Note 3’ün güçlü bir ilgiye sahip olduğunu söyledi.

1383153114_note3.jpg

Şirket daha önce de Galaxy S4’ün 40 milyon satış rakamına ulaştığını açıklamıştı. Bu rakam oldukça etkileyici ancak Samsung’un beklentilerini karşılamadığı için hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. Şirket hatta bu sebeple Galaxy S5 tanıtımını erken bir tarihe almak zorunda kaldı.

Phablet akıllı telefon pazarında HTC One Max ve Xperia Z Ultra gibi telefonlar Galaxy Note 3 için büyük tehdit oluşturuyordu ancak, Galaxy Note 3’ün güçlü silahı S Pen ve Samsung için oluşturulan uygulamalar paketi bugüne kadar hiçbir cihazda uygulanamadığı için Galaxy Note 3’ün daha başarılı olmasına neden oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.