Mobil

Samsung Galaxy Note

Galaxy Note, Galaxy serisinin özelliklerini barındıran hem tablet hemde telefon olma özelliğine sahip.


Glaxy Note ilk izlenimde ebatları ile korkutsa da gerek çözünürlüklü ekranı gerekse kolayca not almanıza olanak sağlayan Stylus kalemi sayesinde kullanıcıların ilgisini çekiyor.

1326974755_orta1.jpg


Standart telefonlardan biraz büyük olan Glaxy Note , 5" ekran ebatında. Galaxy serisin özelliklerini barındıran bu telefon TouchWiz 4.0 kullanıcı ara birimini bünyesinde barındırıyor. Galaxy Note 'yi diğer Galaxy serilerinden Galaxy S ve Galaxy S II'den ayıran en önemli ayrıntı devasa ebatlara sahip ekranı. Çözünürlük olarak 800 x 1280 gibi bir çözünürlüğe sahip.

1326974797_orta2.jpg

Geniş ekranı sayesinde kullanıcılarına rahat çalışma alanı sunuyor. Kolayca not alabilme ve değişiklik yapmak istediğiniz fotoğraflar üzerinde düzenleme yapa biliyorsunuz. Piyasada veri deposu kapasitesi olarak 2, 16 ve 32 GB 'lık farklı sürümlerle kullanıcılarıyla buluşacak. Kapasitesini MicroSD  slotu ile artıra bilme imkanı sunuyor. Yüksek çözünürlüklü kaliteli videolar izlemek istiyorsanız SD kartınızın en azından Class 4 ve üstü olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Wi-Fİ 802.11 a/b/g/n ve Bluetooth 3.0 'da Galaxy Note nin özellikleri arasında.

Kamerasının 8 megapiksel olmasına rağmen SII ve iPhone 4'ün görüntü kalitesi bakımından geride kalıyor. Glaxy Note, Android 2.3 işletim sistemi ve 1.4 GHz çift çekirdekli işlemci kullanılmış.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.