Mobil

Samsung, Galaxy Note 7'nin yanma olaylarının bazılarının sahte olduğunu açıkladı

Samsung, Galaxy Note 7'sinin yandığını iddia eden bazı kullanıcıların gerçeği söylemediğini söyledi.

Samsung, Galaxy Note 7'nin yanma olaylarının bazılarının sahte olduğunu açıkladı

Samsung'un patlayan cihazı olarak tanınan Galaxy Note 7, Güney Koreli teknoloji devi şirketin adının onlarca yangın olayına karışmasına neden oldu. Bataryasındaki sorundan ötürü patlayarak kullanıcılarına, bulundukları ortama ve hatta otomobillere zarar veren Galaxy Note 7'lerin bu sorunu, Samsung'un söylediğine göre bazı kullanıcılar tarafından çıkar amaçlı kullanılmaya çalışıyor.

Samsung, bazı Galaxy Note 7 sahiplerinin telefonlarında herhangi bir sorun olmadığı halde sorun olduğunu iddia ederek yeni telefonlar almaya çalıştıklarını açıkladı. Şirket, onlarca yanma olayının yanı sıra tam 26 "yanlış ihbarla" da karşı karşıya olduklarını bildirdi. Şirketin basın sözcülerinin paylaştıklarına göre dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar internette buldukları yanmış Galaxy Note 7 görselini Samsung'a gönderiyor ve yeni bir Galaxy Note 7'nin gönderilmesi talebinde bulunuyor. Bazı kullanıcılar ise cihazlarının otomobildeyken alev aldığını ve dışarıya atmak zorunda kaldıklarını, yani herhangi bir kanıtlarının olmadığını söylüyorlar.

1474533170_note7-burned.jpg

Samsung bu gibi konularda detaylı bir şekilde araştırma yaptıklarını, Galaxy Note 7'yi değiştirebilmek adına cihazın bataryadan kaynaklı bir sorun ile yandığını tespit edebilmeleri gerektiğini vurguladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.