Mobil

Samsung Galaxy Note Edge güçlenerek yeniden doğacak

Samsung Galaxy Note Edge güçlenerek yeniden doğacak.

Samsung Galaxy Note Edge güçlenerek yeniden doğacak

Samsung Galaxy Note Edge kardeşi Samsung Galaxy Note 4 ile birlikte geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen IFA'da duyuruldu. İki cihazında yazılımı ve S Pen gibi, hemen hemen aynı özelliklere sahip. Her iki cihaz arasında en önemli fark ise Edge modelinin ekranının sağ tarafa doğru kavisli olması.

Ama sızan yeni bilgilere göre henüz tüm pazarlarda satışa sunulmayan Samsung Galaxy Note Edge’ın yeni bir sürümü için çalışıyor. Ülkedeki ithalat ve ihracat listesini sunan Hintli site Zauba üzerinde SM-N916S (orijinal Edge SM-N915X kod adı ile geldi) kod adlı bir model göründü.

1417085772_samsung-galaxy-note-edge-official-01-570.jpg

Bilgilere göre Snapdragon 805 işlemciye sahip orijinal Note Edge ile karşılaştırıldığında yeni model 64-bit Qualcomm Snapdragon 810 ile gelecek. Yani Samsung Galaxy Note Edge yükseltilmiş bir versiyonu ile yeniden geliyor. Ayrıca cihazın bellek ve LTE bağlantı hızı da yükseltilmiş olacak. 

Cihaz Güney Kore'de piyasaya sürülecek ancak ne zaman ve hangi fiyata olduğu henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.