Mobil

Samsung Galaxy Note serisi için yolun sonu!

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir paylaşıma göre Galaxy S21 serisinde S Pen kalemi kullanılacak.


Samsung'un çoğu akıllı telefon serisinde, cihazların kendine has özellikleri bulunuyor. Note serisinin bu özelliğiyse S Pen kalemiydi. Ancak geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir sızıntıya göre bu kalem Galaxy S21'de de kullanılacak.

Hal böyle olunca Note ailesi kendine has özelliğini kaybetmiş oluyor. Bu da akıllara serinin yeni modellerinin çıkıp çıkmayacağı sorusunu getiriyor.

Note serisinin pabucu dama atıldı!

Daha önce de bir çok doğru bilgi veren Ice Universe isimli Twitter kullanıcısı, yakın zaman önce Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S21 modelinde S Pen kalem desteği olacağını iddia etti. Şirketin şu anda iki amiral gemisi akıllı telefon serisi bulunuyor. Bunlardan biri Galaxy serisi diğeriyse Note serisi. Yeni katlanabilir akıllı telefonların da piyasaya çıkmasıyla birlikte Samsung, Note serisini üretim planlarından çıkarmış olabilir.

İkinci bir ihtimal olaraksa S Pen desteği, Galaxy S21'de bulunan 1440p 144Hz ekranın daha verimli kullanılması amacıyla cihaza eklenmiş olabilir. Ayrıca Galaxy S21 ailesinde kalem yuvası da bulunmayacağı bilinenler arasında yer alıyor.

Galaxy S21 serisinin Ocak 2021'de şirketin yapacağı bir etkinlikle tanıtılması ve hemen ardından piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yapılan bu tanıtım etkinliğinde Note serisinin de devam edip etmeyeceği belli olacak. Kalem desteğinin varlığı tek başına Note serisinin sonunun geldiği anlamını çıkarmak için yeterli gözükmüyor. Ancak firmanın gelecekte 3 farklı amiral gemisi modeli kullanması da pek muhtemel gözükmüyor. Bu nedenle şirket bir ürün serisinden vazgeçebilir.

Yorumlar
Mehmet
2 Kez Samsung Telefon kullanma hatasında bulundum. 3. Kez Alırsam buna hata değil başka birşey derler. Alınacak Markalar; Apple, Huawei, Xiaomi, Oppo
Cevapla
Evrim
En son Samsung note 4 kullanmıştım. Ondan sonra bir daha Samsung almadım kullanmadım. Uzunca bir süre daha almaya niyetim yok.
Cevapla
Emir
Yazıklar olsun samsung'a iyice bitti artık bir daha asla samsung almayacak en iyi marka benim için Iphone ve huawei artık
Cevapla
Garib
Çın menşei kullanmayın Müslüman Türkleri öldürüyorlar, Ordan alınan herşey bizlere kurşun ve zülüm olarak geri dönüyor
Cevapla
Sobeleyen
Türk ürünü kaldıysa alalım diye sitem eden arkadaşım, 20 sene önce sanki dünya lideriydik. Elektronikte zaten 3-5 ülkenin borusu ötüyor. Diğer alanlarda da durum bundan pek farklı değil. Başkalarının 100 yıl önce başladığı sektörlerde halen emekleme dönemindeyiz. Boş konuşma.
samsung fan
Arkadas samsun guney kore bikere
Deniz
Çin'den bir şey almama lüksü Amerika haricinde hiç bir ülkede yok biliyorsun dimi ? Evindeki eşyaların yarısını çöpe at o zaman... Boş yapmışsın kardeşim Türkiye güçlü bir ülke olana kadar Çin'e yapabileceğimiz bir şey yok acı gerçek keşke haklı olsan da boykot seçeneğimiz olsa....
Şeytan avcısı
Müslüman ürünü alalım da canlı bomba olarak geri dönsün
Haha
İsrail ürünü alma , İtalya ,Almanya Amerika ürünü alma , Fransa ürünü alma . Biliyorsun bunların hepsi ayrı ayrı ülkemize İslam'a zararları var. Tamam. Türk urunlerini sayda onları alalım bari tabi kaldıysa
yakup
samsung note serisinde kesin bir sorun sıkıntı veriyor ya batary patlamaları yada ekranda sıkıntılar veriyor samsung note alan pişman gerçi bu sıkıntı yaşayan arkadaşımın evinde bizzat gördüm şahit oldum..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.