Mobil

Samsung alanlar bin pişman!

Galaxy S20 serisine gelen son yazılım güncelleştirmesinin, akıllı telefonların kablosuz şarj özelliğinde sıkıntılara yol açtığı düşünülüyor.

Samsung alanlar bin pişman!

Çok fazla sayıda Galaxy S20 Ultra ve Galaxy Note 20 Ultra kullanıcısı, en son yazılım güncellemelerinin ardından kablosuz şarj ile ilgili sorunlardan şikayet ediyor. Bir çok kullanıcı sorununu yardım forumlarında paylaştı.

Şimdilik sorun sadece bazı akıllı telefonlarda ortaya çıktı. Ancak ilerleyen zamanlarda daha çok kullanıcın bu sorunları yaşayacağı tahmin ediliyor.

Galaxy S20 serisinde kablosuz şarj şikayetleri artıyor!

Paylaşılan kullanıcı şikayetlerine göre, Galaxy S20 Ultra ve Note 20 Ultra modellerinde kablosuz şarjın birkaç saniyede bir sürekli kesintiye uğradığı anlaşılıyor. Etkilenen kullanıcıların tümü, geçmişte aynı model şarj cihazlarını kullanarak telefonlarını sorunsuz olarak şarj edebildiklerini iddia ediyor. Sorunun ise son yapılan yazılım güncellemesinin ardından başladığı söyleniyor.

Galaxy S20 ve Note 20 serisinde kablosuz şarj sorununa ise hangi güncellemenin neden olduğu tam olarak belli değil. Kullanıcılara göre çoğu sorun Ultra modellerde ortaya çıktı. Sorunun kaynağının ise Eylül 2020 ve Ekim 2020 güvenlik yaması olabileceği tahmin ediliyor.

Etkilenen kullanıcılar, cihazı yeniden başlatmaktan, önbelleği temizlemeye ve fabrika ayarlarına sıfırlamaya kadar her şey denediklerini ancak hiçbir sonuç alamadıklarını iddia ediyor. Sorun dünya çapında satılan telefonlarla kıyasla nispeten az gözükse de, kablosuz şarj özelliğinde oluşan problem yayılıyor gibi görünüyor. Şu anda akıllı telefonlarında bu sorun olan ancak kablosuz şarj kullanmadığı için fark etmeyen bir çok kullanıcı olduğu düşünülüyor.   

Yorumlar
ibrahim
not20 ultra aldığımdan beri ben şebeke ve ısınma şarj bitme sorunu ayşıyorum
Cevapla
saçma başlık
tek yazılımla çözülebilcek sorun için attığınız başlığa bak
Cevapla
FuZ
S ve A serisine güncelleme geliyor mahfediyor telefonu geriye kaldı Note ve M serisi
Cevapla
Ediz
Yani ipon kullanmak mantıklı bence
Cevapla
Süleyman
Telefon üreticileri boşuna güncelleme göndermiyor bilerek bozmak için 1 tonluk arabaya 3 ton yüklemek gibi ben kesinlikle güncelleme yapmıyorum çok rahat diğer bir marka bunu kabul etti bilerek gönderiyoruz diye
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.