Mobil

Samsung Galaxy S III kamerası diğerlerine karşı! (test video)

Samsung Galaxy S III kamerası diğer akıllı telefonlar ile karşılaştırılıp test edildi.

Samsung Galaxy S III kamerası diğerlerine karşı! (test video)

Samsung Galaxy S III piyasaya sürülmeden önce 12 megapiksel de değil 16 megapiksel olacağı söylentileri dolaşıyordu. Ancak telefon 8 megapiksel bir kamera ile piyasaya sürüldü. Galaxy S II ile aynı kameraya sahip olarak kullanıcıyla buluştu.

1338844775_blogthumbssgs3camera-blog.jpg

Samsung Galaxy S III 1080p Full HD filmler kaydedebilen 8 megapiksel bir kameraya sahip. Bu özellikten etkilenmemek mümkün değil. Galaxy S III gibi Apple iPhone 4S, HTC One X ve Samsung S II'de 8 megapiksel kameraya sahip. Sadece Sony'de Xperia S bunlara göre daha büyük 12 megapiksel bir kamera bulunuyor. Bu telefonlar ile Galaxy S III'ün kamerası karşılaştırılarak test edilmiş ve videoya alınmış. Bu görüntülere ait videoları ve ayrıntıları sonraki sayfalarımızda izleyebilirsiniz.Samsung Galaxy S III ve HTC One X kamera karşılaştırması test videosu:

Galaxy S III ve HTC One X, Android akıllı telefonlar alanında iki ağır toplardan. İkisi arasında yapılan testte her iki telefonunda video kalitesi iyi görünüyor. Ama aralarında farklılıklarda bulunuyor. Mesela HTC'nin telefonunda renkler daha doymuş bir şekilde görünüyor. Galaxy S III'te ise bazı sorunlar var. Ancak kameralar hareket halindeyken Galaxy S III HTC'ye göre görüntü sabitleme ve ses konusunda daha iyi görünüyor.Samsung Galaxy S III Apple iPhone 4S kamera karşılaştırması test videosu:

Apple ve Samsung kamera testi yarışında birbirine karşı iyi gidiyor. Her iki kamerada mükemmel kayıt yapıyor. Bu durum aslında çokta garip değil. Çünkü iki telefonda aynı görüntü sensörünü kullanıyor. Bu sensör Sony firmasına ait. Ne kadar aynı sensörü kullansalar da lens ve kullanılan yazılımlar nedeniyle farklılıklar oluyor. Mesela iPhone 4S küçük objektifinden dolayı sanırım biraz daha yakınlaştırılmış bir görüntü sunuyor. Galaxy S III ise daha geniş bir açı kullanıyor. iPhone 4S alaca karanlıkta yada arkadan aydınlatmalı ışığın az olduğu ortamlarda daha net bir görüntü veriyor.Samsung Galaxy S III ve Samsung Galaxy S II kamera karşılaştırması test videosu:

Yeni Galaxy'ye karşı eski Galaxy karşılaştırıldığında Samsung'un yaptığı gelişmeler ortaya konuyor. Videoda da izleyeceğiniz gibi Galaxy S II değişen ışık koşullarında çekimler sırasında daha çok çaba harcamak zorunda. Ayrıca Galaxy S III'ün açısı S II'ye göre daha geniş duruyor. Böylece film çekerken geri adım attığınızda bile ayrıntılı görüntü alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Galaxy S III daha ayrıntılı piksel ile daha güzel görüntüye sahip. Ses konusunda çok fazla geliştirilmemiş.Samsung Galaxy S III VE Sony Xperia S kamera karşılaştırması test videosu:

Sony, Xperia S'yi lansmanında en iyi kameraya sahip telefon olarak duyurmuştu. 12 megapiksel kameraya sahip Xperia S ile Galaxy S III arasında yapılan testte, ilk etapta ikisi arasında farklılık yok gibi görünse de daha sonra Galaxy S III dışarıda yapılan çekimlerde canlı renkler ve daha detaylı çekim ile hüküm sürdü. Ancak içeriye girildiği zaman herşey değişti. Bu Sony Exmor R sensör gücünü kanıtlıyor. Xperia S içeride az ışıkta daha doğal renkler, daha iyi bir denge ve daha hızlı odak ile daha kaliteli görünüyordu. Galaxy S III ses konusunda Xperia S'den biraz daha iyi gibi.Samsung Galaxy S III ve Galaxy Nexus kamera karşılaştırması test videosu:

Google ile yakın işbirliği ile piyasaya sürülen Galaxy Nexus akıllı telefon, kaliteli kamera özelliği ile bilinir aslında. Ancak Galaxy Nexus ayrıca Samsung fabrikasında üretildiği için Galaxy S III ile karşılaştırıldığında oldukça iyi sonuçlar veriyor. Her iki cihazda dışarıda test edildiğinde Nexus'un standart koyu ışık hassasiyetinin "0" olarak ayarlanmış olması dikkat çekiciydi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.