Samsung Galaxy S III'ün kutu içeriği (video)

Samsung Galaxy S III'ün kutu içeriği ve ilk izlenimler!

Samsung Galaxy S III'ün kutu içeriği (video)

Galaxy S3,Corning'in yeni Gorilla Glass 2 ürünü tarafından korunuyor. Telefon 4.8 inçlik HD 1280 x 720 piksel çözünürlüklü bir Super AMOLED ekrana sahip. Ekranda, hem görüntü kalitesini arttırımak hem de enerji tüketimi minimuma indirmek için PenTile ve RGB dizilimi karma kullanılmış.

1336649742_galaxy-s3-kutu.jpg

Samsung, telefonun tasarımında yine plastik materyale yer verdi ve bir kısım tüketicileri hayal kırıklığına uğrattı. Ancak Hyperglaze olarak bilinen yeni bir üretim yöntemi sayesinde cihaz sıradan plastik gibi ucuz görünmüyor. İstediğiniz yerde taşıması gayet rahat olacak. Telefon bu haliyle üst düzey bir akıllı telefon olduğunu kullanıcılara hissettiriyor.

1336649769_samsung-i9300-galaxy-s-iii.jpg

Telefon 2100 mAh'lik pile sahip ve bu nedenle ağırlığı 133 gram. Pili daha büyük olmasına rağmen Galaxy S II'den 0.1 mm daha kalın ama arka bölümünde herhangi bir çıkıntı yok. Apple'ın Samsung'a başlattığı patent davası Samsung'u tasarım konusunda etkilemiş olacak ki yuvarlak kenarlar ve tam düz olmayan yan kısımlar Galaxy S3′ü tasarım konusunda bu tür tehditlerden uzak kalmak için farklı bir yöntem kullanmış.

1336649786_gsmarena0021.jpg

Samsung'un en iyi yongası konumunda olan ve cihaza güç veren 1.4GHz hızındaki dört ARM Cortex-A9 işlemci ve Mali-400MP GPU'lu Exynos 4412 çipset bulunuyor. Ancak önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi beklenen Cortex-A15′in gelişiyle en iyi olma özelliğini kaybedecek.

1336649828_gsmarena0051.jpg

Telefonda Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich ve TouchWiz Nature UX kullanıcı arayüz kullanılmış. Videoyu izlediğinizde fark edeceksiniz, animasyonlar artmış, fakat arayüz hızında düşüş yaşanmamış.

Galaxy S3′ün gerçekten akıllı bir telefon olduğunu söylemek için, sesli komut servisi S Voice, telefonu kulağınıza götürdüğünüzde ekranda görüntülenen kişinin otomatik aranması, cihaza baktığınızda ekranın uyanık tutulması, akıllı uyarı özelliği, S Beam, aynı ekranda hem video izleyip hem de ikinci bir işlem yapabilme ve yenilenen el hareketleri özelliği fazlasıyla yeterli oluyor.

Kutu içeriğinin görüntülendiği ve ilk izlenimlerin yer aldığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.