Mobil

Samsung, Galaxy S serisini gözden çıkarmış olabilir mi?

Akıllı telefon dünyasının en önemli serilerinden biri olan Galaxy S, oldukça kritik bir döneme giriyor. Peki bu dönemden sağ çıkabilecek mi?

Samsung, Galaxy S serisini gözden çıkarmış olabilir mi?

Amiral gemisi akıllı telefon modelleri denildiğinde akla gelen ilk serilerden biridir Galaxy S. Yıllardır akıllı telefon kullanıcılarına birbirinden güçlü modeller sunan ve her zaman için en çok tercih edilen cihazlardan birçoğunu bünyesinde bulunduran bu seri, şu sıralar oldukça zor bir dönemden geçiyor.

Bilindiği üzere Güney Koreli teknoloji devi Samsung için, katlanabilir akıllı telefon sektörü her geçen gün biraz daha önemli bir hale bürünüyor. Bu durumun arkasında yatan temel sebepse şüphesiz Samsung’un bu sektörde şu an için rakipsiz olması. Tabi bu hep böyle devam eder mi bilinmez. Üstelik henüz Apple’ın bu sektöre giriş yapmadığını da hatırlatalım. Ancak Samsung, anlaşılan en büyük rakibi bu pazara sızmadan pazar payını garanti altına almak istiyor.

Samsung, Galaxy S serisini gözden çıkarmış olabilir mi?

Samsung’a yakın kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre, Güney Koreli teknoloji devi tam da bu sebeplerden dolayı Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5 modellerine ayrı bir önem verecek. Sızıntılar doğruysa ve eğer Samsung bu cihazlarla birlikte katlanma izi ve menteşe kalitesi gibi bazı temel sorunları kökten çözmeyi başarırsa, 2024 yılında tanıtılacak olan Galaxy S serisi amiral gemisi olma özelliğini kaybedebilir.

Bunun anlamı, eğer söz konusu beklentiler gerçekleşirse, Galaxy S serişi 2023 yılında son kez markanın en güçlü cihazları olarak podyuma çıkar ve 2024 yılından itibarense orta segment için üretilmiş donanımlarla yoluna devam eder. Tabi böylece bir devir de kapanmış olur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.