Samsung Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra arasındaki farklar

Bu yazımızda yeni tanıtılan Samsung Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra cep telefonları arasındaki farkları anlatıyoruz.

Samsung Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra arasındaki farklar

Samsung tarafından 11 Şubat 2020 tarihinde ABD'de düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan Galaxy S20 ailesi, S20, S20 Plus ve S20 Ultra modellerinden oluşuyor. Ailenin en küçük modeli S20 iken, en güçlü modeli ise S20 Ultra olarak karşımıza çıkıyor.  

Ürünleriniz tanıtılması ile beraber birçok kişinin aklına Galaxy S20Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra arasındaki farkların ne olduğu sorusu geldi. İşte biz de bu yazıda temel detayları ele alarak üç telefon arasındaki farklılıkları ortaya çıkarıyoruz. 

Samsung Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra arasındaki farklar

Temelde ekran boyutları farklı olan cep telefonlarının işlemcileri ise aynı. Depolama seçeneklerinden RAM'e, kameradan, 5G'ye kadar birçok özelliği farklı olan cep telefonlarının renk seçenekleri arasında da bazı küçük farklılıklar var.  

Samsung Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra arasındaki farklar - Resim : 1

Detaylara indiğimizde ise telefonların pillerinde ve şarj olma özelliklerinde de farklılıklar olduğu görülüyor.  Her üç telefon da güçlü bir işlemci olan ve Samsung tarafından geliştirilen Exynos 990 ile geliyor. Cihazların ABD sürümünde ise Snapdragon 865 işlemcisi kullanılıyor.  RAM tarafında ise 8 GB RAM'in neredeyse standart olduğunu söyleyebiliriz. 5G destekli modellerde ise bu rakam 12 GB'a yükseliyor.  

Samsung Galaxy S20. S20 Plus ve S20 Ultra kameraları

Kameralarda ise Çin merkezli rakip markaların rüzgarına kapılan Samsung, S20 ve S20 Plus modelinde temelde 12 MP çözünürlük sunan ancak gerçekte 12 MP çözünürlükle gelen ana kamera sensörlerini kullanmış. S20 Ultra'da ise bu değer 108 MP. Ancak aslında o ana kamera da 12 MP çözünürlük sunuyor. Ailenin giriş seviyesi modelinde üçlü ana kamera varken, diğer iki modelde ise dörtlü ana kamera kullanılmış. S20 ve S20 Plus'ta ön kamera 10 MP iken, S20 Ultra'da bu değer 40 MP. Fakat bu kameranın da gerçek çözünürlük değeri 10 MP.   

Her üç modelin de Türkiye pazarında satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Fiyatların ise yaklaşık olarak 10 bin TL'den başlayacağını belirtelim. Elbette bunların tahmin olduğunu hatırlatmak isteriz. 

Her üç modelde de hızlı şarj ve ters şarj özelliği bulunuyor. Yukarıdaki tabloda telefon modellerinin özelliklerini net olarak görebilirsiniz. Tabloyu GSMArena sitesinden aldığımızı ve Türkçeleştirerek kullandığımızı da belirtelim.