Samsung Galaxy S21 modelleri sızdırıldı!

2021'in başlarında gelmesi beklenen Samsung Galaxy S21 serisi sahte modellerin fotoğrafları sızdırıldı.

Samsung Galaxy S21 modelleri sızdırıldı!

Kasım ayının sonuna doğru gelmeye başladık ve bir sonraki akıllı telefon serisini düşünmenin zamanı geldi. Bu tabi ki Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra'dan oluşan Samsung Galaxy S21 serisi olacaktır. Twitter'da Ice Universe (@UniverseIce) tarafından telefonun üç adet sahte model görüntüleri sızdırıldı. Modellerin arkasındaki kamera modüllerinin, telefonun kenarına sarıldıkları için 2020 modellerinden biraz farklı olduğunu fark edebilirsiniz. Galaxy S21 Ultra'nın kavisli bir ekrana sahip olacak üç modelin tek modeli olacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy S21 modelleri sızdırıldı!

Samsung Galaxy S21 modelleri sızdırıldı! - Resim : 1

Samsung'un en üst düzey 2021 amiral gemisi, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,8 inç ekranlı LPTO ekranla donatılabilir. Apple tarafından geliştirilen düşük sıcaklıklı polikristalin oksit, bir aygıtın, teknolojiye ihtiyaç duyulmadığında ekranın yenileme hızını dinamik olarak daha yavaş bir hıza değiştirmesine olanak tanır. Örneğin, LTPO ile Galaxy S21 Ultra, pürüzsüz kaydırma ve oyun animasyonu için 120 Hz yenileme hızına sahip olabilir. Bu hızda ekran saniyede 120 kez güncellenir. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi, ekranı 120 Hz'de çalıştırmak pili oldukça çabuk bitirecektir. Ancak LTPO ile ekran, daha hızlı bir hıza gerek olmadığında yenileme hızını düşürebilir. İlk olarak bu yılki Galaxy S20 Ultra'da kullanılan teknoloji sayesinde, bekleme modunda ekranın yenileme hızı 1Hz'e kadar düşebilir.

Galaxy S21+ ve Galaxy S21, sırasıyla 6,7 ​​inç ve 6,2 inç ekranlar dahil olmak üzere bu yılki Galaxy S20+ ve Galaxy S20 modellerinde kullanılan özelliklerin çoğunu koruyacak. Her iki paneldeki çözünürlük QHD+'dan FHD+'ya düşürülüyor. Ek olarak, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 bir LTPO ekran kullanmayacak, bu da etkinleştirildiğinde 120 Hz yenileme hızının dinamik olarak değiştirilemeyeceği anlamına geliyor. Bu, bu iki amiral gemisi modelinde pil ömründen tasarruf etmenin tek yolunun 120Hz yenileme hızını devre dışı bırakmak ve hızı 60Hz'de tutmak olacağı anlamına geliyor.

Ice Universe tarafından yayılan sahte modellerin resimleri, karşılaştırma amacıyla kullanabileceğimiz bir görünüm vermiyor. Tahminlere göre çene ve yan çerçevelerin aynı büyüklükte olduğunu ve çene çerçevesinin cep telefonları tarihindeki en dar çerçeve olduğunu söyleyebiliriz. Samsung bu yıl bir Galaxy Note 21 üretmezse, Galaxy S21 serisinin bu yıl üreticinin tek amiral gemisi serisi olarak çok daha fazla risk altında olacağını belirtmeliyiz.