Mobil

Samsung Galaxy S22 kamerası sızdırıldı! 600MP kamera mı olur!

Samsung Galaxy S22 kamera detayları sızdırıldı. Ortaya çıkan verilere göre telefon oldukça iddialı özellikler ile geliyor.

Samsung Galaxy S22 kamerası sızdırıldı! 600MP kamera mı olur!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemi modelleri için son hazırlıklarını yapıyor. Şirket bu hazırlıkları yaparken, telefonlar hakkında ortaya çıkan detaylar da son derece merak uyandırıcı. Yeni sızdırılan bilgilere göre Samsung Galaxy S22 ailesinin kamera özellikleri belli oldu. Buna göre Galaxy S22 ailesinde 50MP RGBW ve 200MP sensör kullanılacak.

Ayrıca ailenin en büyük üyesi olan Ultra modeli için de önemli noktalar söz konusu. Sızıntıları ile ünlü olan Twitter kullanıcısı Ice Universe tarafından ortaya atılan iddiaya göre Ultra, 108MP bir sensöre sahip olacak. Ancak yayımlanan bir başka rapora göre telefonda beşli kamera yer alacak ve ana kamera noktasında Olympus ile geliştirilen 200MP’lik çözünürlüğe sahip olan bir kamera kullanılacak.

Samsung Galaxy S22 kamerası sızdırıldı! 600MP kamera mı olur!

Düşük ışıklarda çok daha iyi bir kamera performansı hedefleyen Samsung’un bunu sağlayabilmek için yeni amiral gemi modellerinde RGBW sensörlerini kullanacağı ifade ediliyor. Buna ek olarak firmanın Galaxy S22 ailesi için 600MP’lik sensör üzerinde çalıştığı da iddia ediliyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy S21’ler kamera performansı anlamında oldukça tatmin ediciydi. Ancak görünüşe göre Samsung, bu yıl çok daha fazlasını elde etmenin planlarını yapıyor. Şirketin bu konuda ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek.

Yorumlar
Murat
Bilim insanları göz acısı değerinde kamera yapmaya çalışmışlar bu cihazın ağırlığı 15 kg ağırlığında olmuş 600 MP imkansız ve yalan haber bu
Cevapla
Bilal Zencirci
Gözlerimiz 576mp miş, eğer o telefon gözden iyi çekmezseee...😂
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.