Samsung Galaxy S24 Ultra'nın kamerasına ilişkin yeni bilgiler geliyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un bir sonraki amiral gemisi modeli olması beklenen Galaxy S24 Ultra hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra'nın kamerasına ilişkin yeni bilgiler geliyor

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S24 Ultra hakkında çeşitli sızıntılarla karşılaşıyoruz. Özellikle duyum hesabı olarak bilinen @UniverseIce, Galaxy S24 Ultra’nın Periskop ve Telefoto lensine dair detayları paylaştı. Xiaomi 13 Ultra'nın kamerasıyla kıyaslandığında, Galaxy S24 Ultra'nın kamera konfigürasyonunun kağıt üzerinde zayıf kaldığı görülüyor.

Galaxy S24 Ultra, 3x optik zoom sunan 10MP standart telefoto lens ve 1/2.52″ optik formatında 0.7μm piksel boyutunda 50MP periskop lensle gelecek. Xiaomi 13 Ultra, ana telefoto ve periskop sensör olarak aynı 50MP lensi ve 0.7μm piksel boyutunda 1/2.52″ optik formatını içeriyor. Bu durum, Samsung'un yeni amiral gemisi için planlarını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini düşündürüyor. Ancak, Samsung yakın zamanda, yaklaşan bir telefonda gelişmiş ve 200MP ana lens olduğunu doğrulayan bir rapor yayınladı. Bunun yanında Samsung'un yaklaşan amiral gemisinde Exynos yonga setini kullanmayı tekrar gözden geçireceği yönünde sızıntılar var.

Samsung Galaxy S24 Ultra'nın kamerasına ilişkin yeni bilgiler geliyor

Telefon ayrıca 4W hızlı şarj özelliğini de ortaya koyan 3C sertifikasını aldı. Beklenen özelliklere göre, Galaxy S24 Ultra, bazı bölgelerde Snapdragon 8 Gen 3 veya Exynos 2400 yonga seti ile sunulacak. 2TB depolama ve 16GB RAM seçenekleriyle gelmesi bekleniyor. Telefonun boyutları 162.3 x 79 x 8.6mm olarak öngörülüyor. Galaxy S24 Ultra, 120Hz yenileme hızına sahip 6.78 inç Dinamik AMOLED LTPO ekrana sahip olacak. Arka kamera dışında, telefonun ön tarafında video aramaları ve selfie'ler için 12MP'lik bir sensör bulunacak. Cihaz, 45W hızlı kablolu şarjla birlikte 5000mAh bataryaya sahip olacak. Ayrıca, IP68 su ve toz direnci ile Titanyum bitiş seçeneğiyle de sunulması bekleniyor.

Geekbench'te yapılan testler, Qualcomm Snapdragon yonga setinin ve 8GB RAM'in varlığını onayladı. Telefon, tek çekirdekli testte 2223 puan ve çok çekirdekli testte 6661 puan aldı. Ancak bu bilgilerin tamamının kesin olmadığını belirtmek gerekir. İlerleyen aylarda daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.