Mobil

Samsung Galaxy S4’ün eksik yanları!

Galaxy S4’te nele eksik?

Samsung Galaxy S4’ün eksik yanları!

Samsung Galaxy S4 cihazının tanıtalı sadece 3 gün oldu. Kullanıcılar yeni akıllı telefonlar arasında epey kararsız kalmış görünüyor. Galaxy S4 ile birlikte bir çok yeni özellik Samsung’un bazı eleştirilen yönleri de oldu.

Galaxy S4’ün en büyük eksikliği yeni bir tasarımla gelmemesi oldu. Samsung tanıtımını izlediyseniz, tam anlamıyla düşünülmüş bir senaryo üzerine kurulduğunu görmüşsünüzdür. Samsung bu telefonda detaylı ve gelecek vaat eden teknolojiler sundu. Anlatılması zor ancak önemli teknolojiler sunuyor.

1363473478_galaxy-s-4-vs-3-big.jpg

Yani uzaktan dokunmatik kontrol, akıllı telefonların birbiriyle başa başa yarış içinde olduğu bugünde oldukça önemli bir özellik. Samsung’un bu cihazı tanıtabilmesi için iyi bir senaryoya ihtiyacı vardı. Reklamını da oldukça iyi yaptı.

Reklamın ne kadar önemli olduğundan bahsediyorum. Bir telefonu tanıttıktan sonra kendi reklamını yapan da tasarımıdır. Drama Shot, Story Album gibi bir çok süslü özelliğin yanı sıra tasarımda da değişiklik yapması, yani S2’den S3’e geçişteki farkı yaratabilirdi.

1363369723_tanitim.jpg

1363331336_galaxy-s4-launch-000054.jpg

Gördüğümüz diğer bir eksiklik ise tek elle kullanım zorluğu. Samsung’un yeni cihazı bildiğiniz gibi biraz daha büyüdü.  Telefonların giderek büyümesine, ister istemez alıştığımız dönemde, “cep” telefonu olayından biraz uzaklaşmamızla telefonları tek elle kullandığımız günleri neredeyse unutuyoruz. Ancak uzaktan kontrol sanırım Samsung’un bu eksikliğini kapatabilir.

1363362017_samsung-galaxy-s4.jpg

Bir diğeri ise batarya. 2600 mAh sizce de az değil mi? Evet 4+4 işlemcinin batarya tasarrufuna katkısı büyük olacaktır. Ancak bu avantajı değerlendirip “en iyi” batarya performansına ulaşabilecekken bunu elinin tersiyle itmesi biraz hayal kırıklığı oluşturuyor. Güçlü bir kamera, bir çok ilgi çekici ve batarya düşmanı yazılım, keskin bir ekran bunların hepsi batarya gerektiren özellikler.

1363330566_galaxy-s4-launch-000048.jpg

1363311280_samsung-galaxy-s4-promo-11.jpg

Yorumlar
Misafir
Ben vazgeçtim, Nokia 3310 alacağım, teknolojinin kralı!
Cevapla
galaxy s4 mükkemel cihaz
galaxy s4 ü iki gündür kullaniyorum yazarak anlatilmaz , kullananlar anlar. süper üstü süper.
Cevapla
ace 5830i
birakin s4 s3 krali 5830i ace :)
Cevapla
remky
ARKADASLAR BIRBIRINIZI KIRMAYA DEGMEZ...ALLAH YAPISI DEGIL YA ILLAKI EKSIK YONLERI OLACAK. ..TEKNOLOJININ SON NOKTASI VAR MI?
Cevapla
her zaman piyasa koşullarına bağlı ürünün kalitesi ve çeşitliliği. samsung çok çok daha iyi tasarım ve donanım cep telefonu çıkarabilirdi. çıkarmadı çünkü piyasdaki rekabet edeceği diğer firmalar samsungu bu duruma zorlayacak seviyede değil. piyasayı etkileyen başka bir ürün olsaydı samsung B planı bir strateji ile hareket edecekti emin olun. ama buna gerek kalmadı çünkü B planını devreye sokacak ortam hiç oluşmadı. şu koşullarda S4 bile fazla sadece telefon çıkarmış olmak ve bazı yeni teknolojileri deneyerek feedback toplamayı hedefliyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.