Mobil

Samsung, Galaxy S5 reklamında iPhone'u hedef aldı

Güney Koreli üretici reklam videosunda Galaxy S5'in pil özelliğine dikkat çekiyor.


Samsung, Apple’ın anavatanı Amerika’da "The Next Big Thing"  sloganıyla oluşturduğu reklamlar dizisinin yeni bölümünde bir kez daha iPhone’u hedef aldı. Amerika yasalarına göre reklamda rakibinizi doğrudan hedef alabilirsiniz, nitekim Samsung da uzun süredir bunu yapıyor.

YouTube kanalıyla yayınlanan ve dünya üzerinde sadece Amerika televizyonlarında gösterime girecek yeni reklamda Galaxy S5’in uzun süreli pil özelliğine vurgu yapılıyor. Tam aksine reklamda iPhone kullanıcılarının pil tarafında yaşadığı sıkıntılar esprili dille anlatılmış. iPhone kullanıcılarının elektrik prizlerinin etrafını işgal etmesi  ve gün boyu geri dönüşüm kutularının yanında telefonlarını şarj etmesiyle rakibi doğrudan hedef alan Samsung, bu duruma Galaxy S5’in çıkarılabilir 2.800mAh kapasiteli piliyle yanıt veriyor.

Ultra Güç Tasarruf Modu sayesinde pil süresi tarafında iyi bir iş çıkaran Samsung, bu pil süresine yazılımda geliştirdiği optimizasyonlar ve Super AMOLED ekranla katkıda bulunuyor. Alt bölümden videoya göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.