Mobil

Samsung Galaxy S7 Parçalara Ayrıldı

Rusya merkezli bir teknoloji sitesi Galaxy S7'yi parçalara ayırdı

Samsung Galaxy S7 Parçalara Ayrıldı

Resmi lansmanın üzerinden henüz 1 hafta bile geçmemişken, Samsung'un yeni tepe modeli Galaxy S7 parçalara bölündü ve bütün iç aksamı ortaya çıkartıldı. Rusya merkezli bir teknoloji haber sitesi, S7'yi tamamen parçalara ayırdı.

galaxy-s7-teardown-1.jpg

Site tarafından verilen bilgiye göre Galaxy S7, metal çerçeve etrafından kolaylıkla açılabiliyor. Telefonun arka kısmı metal çerçeveye güçlü bir yapıştırıcı ile sabitlenmiş ve kasanın suya dayanıklı yapısı bu şekilde oluşturulmuş. Yani kasa içinde herhangi bir conta sistemi yok.

galaxy-s7-teardown-2.jpg

galaxy-s7-teardown-4.jpg

Telefonun su geçirmez yapısını sağlayan bu yapıştırıcının ise ne kadar uzun ömürlü olacağı ve olası bir uzun süreli sıcağa maruz kalması durumunda kalitesini kaybedip kaybetmeyeceği ise merak konusu. Bu durumda telefonun sahip olduğu IP68 sertifikasının kapsamı dışında kalma ihtimali var.

galaxy-s7-teardown-5.jpg

Lansmanda da bahsi geçen sıvı soğutma sistemi ise hem Exnos 8890 hem de Snapdragon 820'li modellerde, CPU ve GPU etrafında gezerek ısının taşınmasını sağlayacak ve bu sayede cihazın yoğun yük altında nispeten daha az ısınacağı söyleniyor.


galaxy-s7-teardown-6.jpg

İşaretli alanda gösterilen küçük bant ise telefonun deyim yerindeyse boğulması durumunda, kırmızı X işaretleri belirgin hale gelecek bu sayede cihazın limitlerinin üzerinde bir su derinliğine girip girmediği tespit edilecek.


galaxy-s7-teardown-9.jpg

Bu görselde ise Samsung Galaxy S7 modelinin LTE modemi ve amfisi yer alıyor. LTE modemde Samsung Shannon 935, diğer kısımda ise Avago AFEM-9030 amfi yer alıyor.


Yayınlanan son görsel ise telefonun tamamen parçalanmış halini bizlere gösteriyor.

galaxy-s7-teardown-7.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.