Mobil

Galaxy S7 ve S7 Edge'e Oreo geliyor

Samsung'un akıllı telefonları Galaxy S7 ve S7 Edge'e Android 8.0 Oreo güncellemesi geldi.

Galaxy S7 ve S7 Edge'e Oreo geliyor

Samsung'un eski amiral gemisi telefonlarından olan Galaxy S7 ve S7 Edge Android 8.0 Oreo güncellemesi almaya başladı. İlk olarak Avrupa ülkelerinde verilmeye başlanan güncelleme OTA üzerinden indirilebiliyor. Önümüzdeki günlerde bu yeni güncellemenin diğer ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Galaxy S7 sahipleri G930FXXU2ERD5 kodlu yazılım sürümü ile Oreo güncellemesini alırken, S7 Edge sahipleri ise G935FXXU2ERD5 yazılım sürümü ile Oreo güncellemesini alıyor. Yazılım güncellemesi ise 1.3 GB boyutlarında yer kaplıyor. Bu güncelleme Android 8.0 Oreo işletim sisteminin yanı sıra, ek olarak Nisan ayı Android güvenlik yaması ve Samsung Experience 9.0 arayüzünü de telefonlara getiriyor.

Bu güncelleme OTA yani kablosuz olarak telefonlara bildirim şeklinde gönderildiği için bütün telefon sahiplerine ulaşması biraz zaman alacak. Galaxy S7 ve S7 Edge sahipleri belli aralıklarla telefonlarının güncelleme menüsüne bakarak Android 8.0 Oreo güncellemesinin gelip gelmediğini kontrol edebilir. Son olarak bu güncelleme ile ilgili olarak Samsung Türkiye'den resmi bir açıklama gelmediğini de belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.