İnternet

Facebook Messenger'a çeviri özelliği geliyor!

Facebook, F8 konferansında duyurduğu M Suggestions adı verilen yeni asistanı ile Messenger uygulaması üzerinden kullanıcıların rahat bir şekilde çeviri yapmasına olanak tanıyacak.

Facebook Messenger'a çeviri özelliği geliyor!

Facebook, F8 konferansında duyurduğu M Suggestions adı verilen yeni asistan ile Messenger uygulaması üzerinden çeviri yapılabilecek. 

Konu hakkında Facebook yetkilisi David Marcus, insanlar ve işletmeler arasında her ay 8 milyar mesaj alıp-verildiğini, geliştirilen botlar sayesinde mesajların çok daha kolay bir şekilde yönetilebildiğini ekleyerek yeni geliştirmelerin de sinyallerini şimdiden vedi.

Facebook Marketplace üzerinde kullanıma sunulan çeviri özelliği, İngilizce-İspanyolca çeviri yapabiliyordu. Önümüzdeki haftalarda ise bu özellik, ABD'deki Messenger kullanıcıları için kullanıma sunulacak. İlerleyen zamanlarda diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak olan yeni çeviri eklentisine ek olarak yeni diller de eklenecek.

F8 Konferansı'nda tanıtılan bir diğer yenilik ise Messenger'ın yeni tasarıma sahip olacak olması. Yıllardır arayüzün yenilenmesini bekleyen kullanıcılar için sonunda bu sorun da çözülmüş gibi görünüyor. Son zamanlarda skandaldan skandala atlayan Facebook, kötü imajını düzeltmek için anlaşılan kullanıcı dostu davranışlar sergilemeye başlamış durumda. Sergilemeye devam edecek gibi de görünüyor...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.