Mobil

Samsung, Galaxy S8 talebini karşılayamayabilir

Samsung, Snapdragon 835 işlemci üretim sorunları nedeniyle, Galaxy S8 taleplerine yetişemeyebilir.

Samsung, Galaxy S8 talebini karşılayamayabilir

Salı günü sektördeki kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre Samsung, Qualcomm yonga setlerinin üretiminin durgun olması nedeniyle, bugün tanıtacağı amiral gemisi akıllı telefonunun (Galaxy S8) talebini karşılamak konusunda başarısız olabilir. 

Qualcomm'un yeni en üst düzey işlemci modeli Snapdragon 835’i kullanan ilk akıllı telefonun Galaxy S8 olması bekleniyor. Güney Kore'de satılacak modeller ve bazı pazarlarda benzer performansa sahip Samsung'un kendi Exynos 8895 modeliyle piyasaya sürülecek.

1490767845_galaxy-s8.jpg

Sanayi kaynakları, Snapdragon 835 ve Exynos 8895'in pazardaki beklentilerinin geride kaldığını ve Samsung’un en yeni Galaxy akıllı telefonları için yeterli işlemcileri sağlamada engellerle karşı karşıya kalacağını söyledi. 

Tahminlere göre Galaxy S8'in, iris tarayıcı ve yapay zeka programı da dahil olmak üzere ileri teknolojileri bünyesinde barındırması bekleniyor.

Bununla birlikte, yonga setlerinin durgunlaşması, Samsung'un satışlarını olumsuz şekilde etkileyebilir. Özellikle de küresel akıllı telefon pazarının zaten rakip ürünlerle dolduğunu da unutmayalım. 

Samsung'un küçük Güney Koreli rakibi LG, geçen yıl LG G5 modüler telefonunu sergiledi ancak, cihazın ilk tedarik talebini karşılamayı başaramadı ve genel satışlarda durgunluk yaşandı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.