Samsung Galaxy Tab S Türkiye'de satışa başladı

Samsung Electronics, bugüne kadarki en ince ve hafif tableti olan Galaxy Tab S'i, 5 Ağustos itibarıyla Türkiye pazarına sundu.

Samsung Galaxy Tab S Türkiye'de satışa başladı

Akıllı telefonların ekranlarının büyümesi insanların tabletlere olan ilgisinin azalmasına sebep olmuştu. Büyük ekranlı telefonlar ile herşeyi yapabiliyorken tabletlere ihtiyaç giderek azalıyordu. Samsung bu gidişatı görerek Galaxy Note Pro 12,2 inçte uzak masaüstü bağlanılabilirlik seçeneği ile tabletlerin farklı alanlarda kullanılabilmesinin de önünü açmıştı.

Malzeme kalitesini beğenir yada beğenmezsiniz ama Samsung her çeyrekte dibe giden tablet sektörünü değiştirmek istiyordu. Bunun için çok zengin ve özel içeriklerle donatılan Samsung’un Super AMOLED ekranlı tableti Galaxy Tab S tanıtıldı. En gelişmiş ekran teknolojisini sunan tabletin 10,5 ve 8,4 inç modelleri Titanyum Bronz ve Parlak Beyaz renk seçenekleriyle kullanıcılarla buluşuyor. 

1407315035_1402658517.png

Samsung tabletinin özellikle ekranı ve hafifliği üzerinde duruyor. 465 g (10,5 inç) ve 294 g (8,4 inç) olan tabletlerin bu bağlamda daha büyük ekran ile daha düşük ağırlığı yakalayarak rakiplerine fark attığını da belirtebiliriz. 

Super AMOLED'le renkleri canlandırın

Samsung, Galaxy Tab S ile mobil ekran teknolojisinde devrim yaratarak, gerçek hayattaki renklere daha yakın ve daha zengin renkleri bir arada sunuyor. Cihazın sektör lideri WQXGA (2560x1600, 16:10) Super AMOLED ekranı, Adobe RGB renk kapsamının % 90'ından fazlasını içeriyor. Samsung Galaxy Tab S 100.000:1 gibi çarpıcı bir kontrast oranına sahip ve bu oran, siyahları daha koyu ve beyazları daha parlak yaparak daha derin ve gerçekçi görüntüler sağlayabiliyor.

Tabletin uyarlanabilir ekranı ortamının renk sıcaklığına ve ortam aydınlatmasına bağlı olarak önceden ayarlanmış profesyonel modları –AMOLED Sinema ve AMOLED Fotoğraf– kullanıcıların ekran ayarlarında manuel uyarlamalar yaparak, hem video hem de fotoğraf içeriği için parlak ve dinamik sonuçlara ulaşmalarını mümkün kılıyor. Bunlara ek olarak Galaxy Tab S’in, geliştirilmiş açık havada görünürlük teknolojisi de ekran üzerindeki içeriğin parlak, doğal ve kolayca görüntülenir olmasını sağlıyor.

Super AMOLED teknolojisi arka aydınlatma gerektirmediği için, Galaxy Tab S LCD ekranlara göre daha az enerji tüketirken, LCD ekranlı tabletlere göre daha da ince bir tasarıma olanak sağlıyor. 6,6 mm'lik inceliği de bunun en önemli kanıtı oluyor. 

Samsung Galaxy Tab S’in 8,4 inç’lik modeli 999 TL, 10,5 inç’lik modeli ise 1.199 TL’lik tavsiye edilen satış fiyatıyla sunuluyor.