Mobil

Samsung Google Glass'a rakip mi oluyor?

Berlin IFA 2014'te yepyeni bir gözlük karşımıza çıkabilir?

Samsung Google Glass'a rakip mi oluyor?

Teknolojinin ileri gelen mobil üreticilerinden, son zamanlarda ise giyilebilir teknolojilerde adını sıkça duyuran Samsung, için gelen iddiaların ardı arkası kesilmeden gelmeye devam ediyor. MWC 2014'te tanıtılması beklenen cihazların yanı sıra, The Korean Times gazetesinden geçtiğimiz saatlerde gelen iddialara göre yeni bir akıllı gözlük yolda.

Berlin IFA 2014'te Kore'nin Times gazetesinden gelen iddialara göre giyilebilir teknolojilere merak salan Samsung, yepyeni bir akıllı gözlük piyasaya çıkarak. Google Glass'a rakip olarak gelmesi beklenen bu gözlük ile birlikte Android dünyası da yerinden oynayacak. 

1390904075_galaxy-gear-vs-google-glass1.jpg

Geçtiğimiz günlerde Google ile dev bir yapan Samsung'un Google'ın patentlerini hak talep edilmeden kullanabilmesi ve bu tarz bir hamleye girmesi oldukça ihtimal duruyor. Tanıttığı cihazı ivedi bir şekilde piyasaya sürmesiyle tanınan Samsung bu konuda Google Glass'ı ezip geçebilir.

Android dünyasını sallayacak!

Diğer yandan Samsung'un yeni akıllı gözlüğü tıpkı Galaxy Gear dediğimiz akıllı saat gibi telefonlarla entegreli çalışarak, kullanıcının özgür bir deneyim yaşamasını sağlayacak. Android'li üst segment telefonlar tarafından rahatlıkla kontrol edebilmeye imkan tanıyacak olan akıllı gözlük günlük yaşamı  çok yüksek boyutta rahatlatacağa benziyor.

1390903897_google-glass-exploit.jpg

Yine büyük bir istatistik şirketinin raporuna göre Google ve Sony gibi devlerin giyilebilir teknoloji sektöründe emin adımlarla ilerlerken, Google ve Samsung gibi firmaların da bu sektöre katılması, ekosistemin günden günde farkında olunmadan büyümesi ve hacminin 6 milyar dolara kadar yükselmesine neden oldu, bu aslında biz yani son kullanıcılar oldukça iyi bir şey diyebiliriz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.