Mobil

Samsung, Galaxy Note 3'te oluşan soruna el attı

Android 4.4 KitKat ile gelen 3. taraf aksesuar uyumsuzluğuna kısa süre içerisinde çözüm gelmesi bekleniyor.

Samsung, Galaxy Note 3'te oluşan soruna el attı

Samsung, Galaxy Note 3 için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini geçtiğimiz günlerde resmen başlatmıştı. Android'in en güncel versiyonunu kullanmak her ne kadar telefon sahiplerini mutlu etmiş görünse de, Galaxy Note 3'te 3. parti aksesuar kullananlar ise kötü bir sürprizle karşılaştı. Güncelleme sonrası söz konusu aksesuarlar Samsung'un aksesuar kimlik doğrulama çipine geçiş yapması sebebiyle kullanılamaz hale geldi.  XDA Forumu geliştiricileri konuya yazılımsal yöntemlerle bir çözüm bulmuş olsa da, bu gelişme birçok telefon kullanıcısı tarafından sert dille eleştirildi.

1390896460_note3magneticclipedited2a.jpg

Samsung ilk aşamada resmi aksesuar kullanımını destekleyen açıklamalar yapmış olsa da, Güney Koreli üretici konuya ilişkin yeni bir açıklama yayınlayarak, Android 4.4.2 sonrası Galaxy Note 3'te oluşan 3. parti aksesuar uyumuzluğu sorunun farkında olduklarını ve sorunun kısa süre içerisinde yayınlanacak yazılımsal bir güncellemeyle halledileceğini açıkladı.

Samsung'un bu konuda geri atması kullanıcıları memnun edecektir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.