Mobil

Samsung için şok karar

Apple' ın uğraşları sonuç verdi. Almanya mahkemesi Samsung ile ilgili şok bir karar verdi.


Apple, peş peş açtığı patent davaları ile rakiplerini yıldırmak için büyük bir uğraş veriyor. Özellikle Samsung ile uğraşan Apple' ın yüzü sonunda biraz güldü. Bunun nedeni de bir Almanya Mahkemesinden çıkan kara göre; Samsung' un tablet piyasasındaki amiral gemisi Galaxy Tab 10.1 Avrupa' nın büyük bir kısmında satışı durduruldu.

Almanya' da bulunan Desseldorf Mahkemesi, Galaxy Tab 10.1' in sadece Hollanda' da satılabilmesine izin verdi. Büyük bir şok yaşayan Samsung' un karara itiraz hakkı var ama itirazı sonuçlanana kadar Galaxy Tab 10.1 Avrupa' daki tüm raflar kaldırılacak.

Şuan için Samsung tarafından çıkan kararla ilgili bir açıklamada gelmedi. Bir Apple sözcüsü ise konu hakkında şunları söyledi; "Samsung'un son ürünlerinin donanım şeklinden kullanıcı arayüzüne ve hatta paketlemeye iPhone ve iPad'e benzemesi tesadüf değil. Bu tür bariz bir kopyalama hatalı bir iş ve şirketler fikirlerimizi çaldığında Apple'ın fikri haklarını korumalıyız."

Samsung Galaxy Tab 10.0' da daha önce Avusturalya' da mahkeme kararı ile satışı durdurulmuştu.

Bakalım Galaxy Tab 10.1 ile ilgili ABD' den ne karar çıkacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.