Mobil

Samsung iki telefon için Android 4.3'ü test ediyor

Dev ekranlı telefonların yıl bitmeden Android 4.3 güncellemesine kavuşması bekleniyor.

Samsung iki telefon için Android 4.3'ü test ediyor

Google'ın Android 4.3'ü yayınlaması ile birlikte güncelleme ilk olarak Nexus cihazlar için yayınladı. Android 4.3'ü cihazlarına sunan ilk Android ortağı ise HTC olurken, Tayvanlı üretici HTC One için Android 4.3 güncellemesine geçtiğimiz günlerde başlamıştı.

Samsung tarafında ise hummalı bir çalışma hala devam ediyor. Bir süre önce ortaya çıkan yol haritasında güncelleme dağıtımına ilişkin bir takvim yayınlandı. Takvime göre Galaxy S4 güncellemeye ekim ayında, Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 ise kasım/aralık döneminde kavuşacak.

1380604249_1141-e2346286680400.jpg

Galaxy Note ve Galaxy S2 için henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil, ancak Galaxy Mega ailesine mensup bir telefona sahipseniz muhtemelen güncelleme yıl bitmeden size ulaşacaktır; zira Samsung cephesinde yaşanan bazı gelişmeler Galaxy Mega 5.8 ve Galaxy Mega 6.3 için Android 4.3 güncellemesinin test edilmeye başlandığı bildiriliyor.

Güncelleme kapsamında nelerin sunulacağı ise sızıntı ROM'larda daha net ortaya çıkacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.