Mobil

Samsung, iPhone 14 serisi ekranları için kolları sıvadı!

Teknoloji devi Apple bu sonbaharda iPhone 14 serisini piyasaya sürecek. Bu cihazlarla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

Samsung, iPhone 14 serisi ekranları için kolları sıvadı!

Güvenilir bir kaynak olan Ross Young, Güney Koreli teknoloji devi Samsung Display'in iPhone'lar için panel sevkiyatına bir kez daha hakim olacağını duyurdu. Dahili bilgilere göre Apple, panellerin %82'sini Samsung'dan, %12'sini Koreli şirket LG Display'den ve diğer %6'sını Çinli BOE'den tedarik ediyor. Rapora göre, iPhone 14 Pro Max birimlerinin başında yalnızca Samsung panelleri olacak. Görünüşe göre LG, talebe yetişmek için mücadele ediyor ve “teknik zorluklar” yaşıyor. Ancak Eylül ayından itibaren ekran sağlamaya başlayacak.

Samsung, iPhone 14 serisi ekranları için kolları sıvadı!

Samsung, iPhone 14 serisi ekranları için kolları sıvadı! - Resim : 1

Samsung'un payı, tüm panellerin %83'ünü sağladığı iPhone 13 serisindeki paya benziyor. Young'dan gelen ayrıntılı bilgilere göre teşhir fabrikalarından montaj fabrikalarına sevkiyatlar Haziran'da 1,8 milyon, Temmuz'da 5,35 milyon, Ağustos'ta 10 milyonun üzerinde ve Eylül'de 16,5 milyonun üzerindeydi. Bu, Apple'ın iPhone 14 satışlarının ilk üç ayında en az 34 milyon adet satmaya hazırlandığı anlamına geliyor.

Far Out etkinliği 7 Eylül'de gerçekleşecek. Bu cihazlar iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olarak karşımıza çıkacak. Sadece Pro sürümlerine güç verecek yeni A16 yonga setini ve yeni akıllı saatleri de göreceğiz. Merakla beklenen lansmana çok az vakit kaldı bu yüzden cihazların özelliklerini görmek için çok beklemek zorunda kalmayacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.