Mobil

Samsung iPhone 5' e dava açacak

iPhone 5 henüz çıkmadı ama yapılan iddalara Samsung iPhone 5' e dava açmaya hazırlanıyor.Apple son olarak Almanya' da açtığı dava neticesinde, Samsung' un Galaxy tabletlerinin geçici olarak yasaklanmasına neden olmuştu.

Şimdi ise iPhone 5' in çıkmasına az bir zaman kala, Kore Times gazetesine Samsung, iPhone 5 ile ilgili olarak Apple' a dava açmaya hazırlanıyor. Gazetenin yaptığı habere göre, iPhone 5 piyasaya çıkar çıkmaz dava açılacak.

Açılacak olan davanın içeriği ise kablosuz teknolojilerinin kullanılması. Apple tıpkı diğer akıllı telefon üreten firmalar gibi, iPhone 5' de yer vereceği mobil iletişim fonksiyonları için Samsung' un teknolojisini kullanmak zorunda. İşte bu zorunluluk Samsung' un en büyük kozu olarak görülüyor.

Samsung dava için iPhone 5' in piyasaya çıkmasını beklemek zorunda, henüz resmi bir cihaz olmadığı için herhangi bir hak idda edemiyor ama cihaz piyasaya çıktığı an hakları geçerlilik kazanıyor.

iPhone 5 çıkar çıkmaz büyük bir ilgi olacağı kesin. Eğer Samsung idda edilen gibi bir dava açarsa, iPhone 5' in satışlarını citti oranda düşürebilir.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.